Sağlık Bakanlığı Açıkladı! 26 Nisan 2021 Türkiye Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’deki koronavirüs salgını hakkında yeni bir paylaşım yaptı. Bu doğrultuda bakanlık, “26 Nisan 2021 Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu” verilerini paylaştı. Bakanlığın son açıklaması ile toplam vaka sayısının 4.667.281’e ölü sayısının ise maalesef 38.711’e yükseldiği öğrenildi. Ayrıca bugünkü iyileşen kişi sayısı 48.027 oldu. Buna ek olarak toplam iyileşen sayısı ise 4.121.671 oldu. Bununla birlikte günlük vaka sayısı ise 37.312 olarak açıklandı.

Günlük hastaneye yatırılan hasta sayısı uzun zamandır 1.000’in üstünde seyrediyor. Bugün de aynı şekilde bu sayının üzerinde seyretmeye devam etmektedir. Bugünkü hastaneye yatırılan hasta sayısının 2.716 olarak açıklandığını görüyoruz. Bununla birlikte rehavete kapılıp önlemleri aksatmamalıyız. Ayrıca koronavirüs salgını tamamen bitene kadar tüm önlemleri almaya devam etmeliyiz.

Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu (26 Nisan 2021)

Sağlık Bakanlığı, COVID-19 Bilgilendirme Platformu üzerinden şu tabloyu paylaştı:

turkiye-gunluk-koronavirus-tablosu-26042021-1-1024x533

Koronavirüs Nasıl Yayılıyor?

Koronavirüs insanlar ile hayvanların teması sonucu yayılabiliyor. Bu virüsün insandan insana geçmesi ile bir insanın virüsün enfekte olduğu kişinin salgısıyla temas etmesi halinde yayılıyor. Ayrıca Çinli bir virolog, bu koronavirüsünün kaynağının muhtemel olarak yarasalar olduğunu öne sürdü.

Koronavirüsten Nasıl Korunulur? Tedbirler Nelerdir?

Türkiye’de koronavirüs vaka sayıları her geçen gün artıyor, peki bu virüsten nasıl korunabilirim? Koronavirüsten korunmak için bazı yöntemleri uygulamak gerekiyor. Solunum virüslerinin yayılmasını önlemeye yardımcı olacak basit önleyici eylemler aşağıdaki gibidir.

  • Hasta olan insanlarla yakın temastan kaçının.
  • Gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza yıkanmamış ellerle dokunmaktan kaçının.
  • Ellerinizi en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkayın.
  • Sabun ve su yoksa alkol bazlı el dezenfektanı kullanın.
  • Öksürüğünüzü kapatın veya bir mendile hapşırın, ardından mendili çöp kutusuna atın.
  • Sık dokunan nesneleri ve yüzeyleri temizleyin ve dezenfekte edin.

“Sağlık Bakanlığı Açıkladı! 26 Nisan 2021 Türkiye Koronavirüs Tablosu” haberi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından, bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir