DaVinci Resolve iPad Sürümü App Store’da Yayınlandı

Popüler video düzenleme uygulaması DaVinci Resolve, iPad sürümü ile App Store’da yerini aldı. DaVinci Resolve for iPad ismiyle yayınlanan uygulama, profesyonel düzeyde video düzenlemeleri yapan ve bu işlerle uğraşan kullanıcıları hedeflemektedir. Blackmagic tarafından yayınlanan uygulama, iPadlerde 2GB gibi bir alan kaplamaktadır.

iPad için DaVinci Resolve uygulaması bu yılın Ekim ayında duyurulmuştu. Kısa süre önce yayınlanan uygulama Apple‘ın güçlü tabletleri için optimize edilmiş bir şekilde gelmektedir. Söz konusu uygulama M2 çipinden güç alan yeni nesil iPad Pro için uyumlu bir şekilde geliyor. Aynı zamanda önceki nesil iPad Pro ve iPad Air modelleri için de destek sunuluyor.

Özellikle yeni nesil iPad Pro modeli için geliştirilen uygulama, M2 çipiyle birlikte 4 kat daha hızlı Ultra HD ProRes işleme yapabilmektedir. Buna benzer iyileştirilmelerin aynı zamanda önceki nesil M1 tabanlı iPad modellerine geleceği belirtiliyor. Bununla birlikte uygulama iPadOS 16 ve daha yeni sürümleri destekleyen cihazlarda çalışıyor. Ayrıca A12 Bionic veya daha yeni işlemcili bir iPad’e sahip olmanız gerekmektedir.

DaVinci-Resolve-iPad

DaVinci Resolve for iPad uygulamasını, şirketin mevcut masaüstü sürümü olan DaVinci Resolve 18 ile kıyasladığımız zaman oldukça benzer işlevler ile geldiğini söyleyebiliriz. iPad için piyasaya sürülen yazılım, benzer araçları sunuyor ve iPad’e uyum sağlamak için arayüzde küçük değişiklikler sunuyor.

iPad sürümü, Apple’ın uygulama mağazası App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Aynı zamanda uygulamanın daha fazla işlev sunan “Studio” isimli bir sürümü bulunmaktadır. DaVinci Resolve Studio sürümü için ise 2.099 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir.

“Davinci Resolve iPad Sürümü App Store’da Yayınlandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir