AnTuTu, Eylül Ayının En İyi Android Akıllı Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu, akıllı telefonların performansı ile ilgili raporlar sunan ve en iyileri belirleyen bir test platformudur. Şirket her ay olduğu gibi geçtiğimiz ay için de “Eylül Ayının En İyi Üst ve Orta-Üst Sınıf Akıllı Telefonları (2022)” sıralamasını yayınladı. Performansa göre yapılan bu liste, 1 Eylül ve 30 Eylül arasında toplanan verilere dayanmaktadır.

Bir önceki ay için en iyi modellerin listesine buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim Eylül ayının en iyilerine. Amiral gemisi modellerin olduğu listede bu ayın birincisi Dimensity 9000+ işlemcisinden güç almaktadır. Bu ay listenin en tepesinde, ROG Phone 6D Ultimate modeli yer alıyor. 6D Ultimate, elde ettiği 1.133.998 puan ile zirveyi kaptı. Ardından ise ikinci sırada 1.122.406 puan ile ROG Phone 6 Pro modeli geliyor. Bu modelden sonra ise sırasıyla ROG Phone 6, Red Magic 7S Pro ve Red Magic 7 modelleri gelmektedir.

Eylül Ayının En İyi Üst Sınıf Android Akıllı Telefonları (2022):

antutu-eylul-ust-sinif

Bu modellerin ardından altıncı sırada Dimensity 9000 işlemcili Vivo X80 modeli geliyor. Yedinci sırada Samsung’un Galaxy Z Fold4 5G modeli yer alıyor. Sekizinci sırada ise Motorola Edge 30 Pro modeli bulunmaktadır. Bu modellerden sonraysa dokuzuncu sırada Xiomi Mi 12 Pro ve ardından Poco F4 GT modeli geliyor. Bununla birlikte listeye genel olarak baktığımız zaman dört modelin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine sahip olduğunu görüyoruz.

Orta-üst sınıf modellerin listesinde daha çok Snapdragon 870 yonga seti görüyoruz. AnTuTu’nun Eylül ayı listesine göre orta-üst sınıf modellerin lideri Realme GT Neo 3 modeli olmuş durumda. Bu modelin ardından Poco X4 GT, Redmi K30i ve OnePlus 10R 5G modelleri geliyor. Bu modeller sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleştiler. Beşinci ve altıncı sırada ise yine ancak sırasıyla olmak üzere Realme GT Neo2 ve iQOO Neo6 modelleri bulunmaktadır.

Eylül Ayının En İyi Orta-Üst Sınıf Android Akıllı Telefonları (2022):

antutu-eylul-orta-ust-sinif

Listenin yedinci ve sekizinci sıralarında Motorola ve Realme’nin akıllı telefon modelleri bulunuyor. Yedinci sırada Motorola Edge S Pro modeli yer alıyor. Sekizinci sırada ise Realme GT Neo3T modeli bulunmaktadır. Bu modellerin ardından dokuzuncu sırada Xiaomi Mi 10T Pro 5G modeli geliyor. Onuncu yani son sırada ise Snapdragon 870 işlemcili Poco F3 modeli yer alıyor.

“AnTuTu, Eylül Ayının En İyi Android Akıllı Telefonlarını Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir