AnTuTu, Nisan Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu, akıllı telefonların performansı ile ilgili raporlar sunan ve en iyileri belirleyen bir test platformudur. Şirket her ay olduğu gibi geçtiğimiz ay için de “Nisan Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonları (2022)” sıralamasını yayınladı. Performansa göre yapılan bu liste, 1 Nisan ve 30 Nisan arasında toplanan verilere dayanmaktadır.

Mart ayı için en iyi modellerin listesine buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim Nisan ayının en iyilerine. Amiral gemisi modellerin olduğu listede bu ayın birincisi geçen aydan farklı. Bu ay listenin en tepesinde, Red Magic 7 modeli yer alıyor. Red Magic 7, elde ettiği 1.038.771 puan ile zirveyi kaptı. Ardından ise ikinci sırada 986.840 puan ile Redmi K50 Pro modeli geliyor. Bu modelden sonra ise sırasıyla Xiaomi Mi 12 Pro, Motorola Edge 30 Pro ve Realme GT2 Pro modelleri gelmektedir.

Nisan Ayının En İyi Üst Sınıf Akıllı Telefonları (2022):

antutu-nisan-ust-sinif-1024x770

Bu modellerin ardından altıncı sırada Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili iQOO 9 Pro modeli geliyor. Yedinci sırada Xiaomi’nin Mi 12 modeli yer alıyor. Sekizinci sırada ise Samsung Galaxy S22 Ultra modeli bulunmaktadır. Bu modellerden sonraysa dokuzuncu sırada Galaxy S22 Ultra (Exynos’lu Model) ve ardından Galaxy S22+ modeli geliyor. Bununla birlikte listeye genel olarak baktığımız zaman çoğu modelin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine sahip olduğunu görüyoruz.

Orta sınıf modellerin listesinde de benzer şekilde iki farklı yonga seti görebiliyoruz. AnTuTu’nun Nisan ayı listesine göre orta sınıf modellerin lideri iQOO Z5 modeli olmuş durumda. Bu modelin ardından Realme GT Master, Mi 11 Lite ve Realme Q3s modelleri geliyor. Bu modeller sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleştiler. Beşinci ve altıncı sırada ise yine sırasıyla olmak üzere Motorola Edge 20 ve Mi 11 Lite 5G NE modelleri bulunmaktadır.

Nisan Ayının En İyi Orta Sınıf Akıllı Telefonları (2022):

antutu-nisan-orta-sinif-1024x770

Listenin yedinci ve sekizinci sıralarında Honor ve Huawei’nin akıllı telefon modelleri bulunuyor. Yedinci sırada Honor 50 modeli yer alıyor. Sekizinci sırada ise Huawei Nova 9 modeli bulunmaktadır. Bu modellerin ardından dokuzuncu sırada Samsung Galaxy A52s 5G modeli geliyor. Onuncu yani son sırada ise Snapdragon 778G işlemcili Samsung Galaxy M52 5G modeli yer alıyor.

“AnTuTu, Nisan Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir