AnTuTu, Mayıs Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu, akıllı telefonların performansı ile ilgili raporlar sunan ve en iyileri belirleyen bir test platformudur. Şirket her ay olduğu gibi geçtiğimiz ay için de “Mayıs Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonları (2022)” sıralamasını yayınladı. Performansa göre yapılan bu liste, 1 Mayıs ve 31 Mayıs arasında toplanan verilere dayanmaktadır.

Nisan ayı için en iyi modellerin listesine buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim Mayıs ayının en iyilerine. Amiral gemisi modellerin olduğu listede bu ayın birincisi geçen ay ile aynı. Bu ay listenin en tepesinde, Red Magic 7 modeli yer alıyor. Red Magic 7, elde ettiği 1.042.141 puan ile zirveyi kaptı. Ardından ise ikinci sırada 995.650 puan ile Vivo X80 Pro modeli geliyor. Bu modelden sonra ise sırasıyla POCO F4 GT, Xiaomi 12 Pro ve Motorola Edge 30 Pro modelleri gelmektedir.

Mayıs Ayının En İyi Üst Sınıf Akıllı Telefonları (2022):

antutu-mayis-ust-sinif-1024x770

Bu modellerin ardından altıncı sırada Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili Realme GT2 Pro modeli geliyor. Yedinci sırada Redmi’nin K50 Pro modeli yer alıyor. Sekizinci sırada ise Xiaomi Mi 12 modeli bulunmaktadır. Bu modellerden sonraysa dokuzuncu sırada Galaxy S22 Ultra 5G ve ardından Galaxy S22+ 5G modeli geliyor. Bununla birlikte listeye genel olarak baktığımız zaman çoğu modelin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisine sahip olduğunu görüyoruz.

Orta sınıf modellerin listesinde daha çok yonga seti çeşitliliği görebiliyoruz. AnTuTu’nun Mayıs ayı listesine göre orta sınıf modellerin lideri Realme GT Master modeli olmuş durumda. Bu modelin ardından Xiaomi Mi 11 Lite, Mi 11 Lite 5G NE ve HONOR 50 modelleri geliyor. Bu modeller sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleştiler. Beşinci ve altıncı sırada ise yine sırasıyla olmak üzere Realme 9 Pro+ ve Samsung Galaxy A52s 5G modelleri bulunmaktadır.

Mayıs Ayının En İyi Orta Sınıf Akıllı Telefonları (2022):

antutu-mayis-orta-sinif-1024x770

Listenin yedinci ve sekizinci sıralarında Samsung ve Redmi’nin akıllı telefon modelleri bulunuyor. Yedinci sırada Galaxy M52 5G modeli yer alıyor. Sekizinci sırada ise Redmi Note 11 Pro+ modeli bulunmaktadır. Bu modellerin ardından dokuzuncu sırada Samsung Galaxy A53 5G modeli geliyor. Onuncu yani son sırada ise Snapdragon 695 işlemcili Realme 9 Pro modeli yer alıyor.

“AnTuTu, Mayıs Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir