iPhone’da Birkaç Live Photo, Tek Videoya Nasıl Dönüştürülür?

iPhone’unuzun fotoğraf kütüphanesinden birden fazla Live Photo’yu alıp bunları tek bir videoda birleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Nasıl yapıldığını merak ediyorsanız bu rehber tam da size göre.

iPhone ve iPad’de; Live Photos, asıl fotoğraftan önce ve sonra birkaç saniyelik video ekler. Bu sayede çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızı canlandırır. Bununla birlikte statik bir görüntü yerine yaşayan bir anı oluşturur.

Live Photo özelliği tek başına harika bir özelliktir. Ancak birkaçını bir araya getirerek bunlardan tek bir video oluşturmak da mümkündür. Bu süreç, anların bir koleksiyonunu tutarlı bir anlatıya dönüştürür. Buna ek olarak anılarınızı paylaşmanın ve tekrar yaşamanın daha kolay bir yolunu size sunar.

Özel bir etkinlikten çekilen bir dizi fotoğraf, arkadaşlarla geçirilen bir gün veya günlük anların derlemesi olsun, aşağıdaki adımlar size birkaç Live Photo’yu tek bir fotoğraf veya geleneksel bir video gibi olmayan bir şekilde özünü yansıtabilecek bir videoya dönüştürmenin yolunu gösterir.

  1. “Fotoğraflar” uygulamasında ekranın altındaki “Albümler” simgesine dokunun.
  2. “Medya Türleri”ne ilerleyin ve “Live Photo’lar”a dokunun.
  3. Sağ üst köşedeki “Seç”e dokunun, ardından videonuza eklemek istediğiniz “Live Photo’lar”a dokunarak her birinin üzerinde küçük bir onay işareti görünmesini sağlayın.
  4. Sağ alt köşede üç nokta içeren daire simgesine dokunun.
  5. Açılır menüden “Video Olarak Kaydet”i seçin.
iphoneda-birkac-live-photo-tek-videoya-nasil-donusturulur

Yeni oluşturduğunuz videoyu izlemek için Albümler görünümüne geri dönün ve “Ortam Türleri” bölümünde “Videolar”ı seçin. Video, Live Photo’ların orijinal olarak çekildiği tarihe göre tarih atandığı için, koleksiyonunuzdaki en son video olarak görünmeyebilir.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir