iPhone Kamera Üreticisi Koronavirüs Nedeniyle Fabrikayı Kapattı

Covid-19 bir diğer adıyla koronavirüs, dünya çapında tıpkı bir orman yangını gibi yayılıyor. MWC 2020, Google I/O 2020 gibi birçok küresel etkinliğin iptal edilmesine neden olan bu virüs şimdi de dünyadaki büyük üretim tesislerinin kapılarını kapatmasına sebebiyet veriyor. Bu olay, son zamanlarda Güney Kore’deki üretim tesisini kapatan LG Innotek adlı üreticiyi de içine dahil ediyor. Şimdi de iPhone kamera üreticisi bu virüs nedeniyle fabrikasının kapısına kilit vurmuş durumda.

Söz konusu kamera üreticisi, iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max modelleri için önemli bir kamera modülü tedarikçisidir. Aynı üreticinin Eylül ayında tanıtılacak iPhone 12 (ya da hangi isim konulacaksa) için kamera modülleri üreteceğinden bahsediliyor. Bu nedenle, 2020 için en yeni amiral gemilerini duyurmaya hazırlanırken bu durum Apple için oldukça rahatsız edici olacaktır.

iphone-11-serisi-kamera

Üretim tesisinde çalışanlardan birine virüs bulaştığı için geçen Pazartesi günü fabrika kapılarını kapatmak zorunda kaldı. Gumi şehrinde bulunan fabrika, Daegu adlı yere de yakındır. Koronavirüs vakalarının çoğu da bu bölgeye yakın yerlerde bildirildi.

LG Innotek’in yanı sıra Samsung üretim tesislerinden birinin de virüs enfeksiyonu nedeniyle kapatıldığını geçenlerde öğrenmiştik. Bununla birlikte, iPhone kamera üreticisinin fabrikasını kapatması ABD merkezli teknoloji devi için büyük bir sıkıntıyı ortaya çıkarıyor. Fabrika geçen Pazartesi günü kapatıldı ve yetkiler yakında fabrikanın dezenfeksiyon sürecinden geçeceğini bildirdi.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir