ABD’de COVID-19 Salgınının Milyonları Bulma İhtimâli Yüksek

Ülkenin önde gelen bulaşıcı hastalık uzmanı Pazar günü yaptığı açıklamada, ABD’nin milyonlarca COVID-19 vakasının olacağını ve 100.000’den fazla kişinin ölümüne yol açacağını söyledi.

CNN’in Birlik Devleti’nde yer alan Anthony Fauci, hastalık modellerinde öngörülen en kötü senaryoyu izleyen bir salgın görmediğini söyledi. Ancak ABD’deki yeni koronavirüs seyri için kendi tahminlerini sundu. Fauci “Yani, şimdi gördüğümüz koronavirüs salgınına bakarak, 100.000 ile 200.000 vaka arasında söyleyebilirim,” dedi. Ancak ölüm sayısına atıfta bulunduğunu söyleyerek kendisini düzeltti. “Ama ben buna tutunmak istemiyorum,” diye ekledi. “Bu kadar hareketli bir hedefken, gerçekten bir öngörüde bulunmamız gerektiğini düşünmüyorum.”

ABD, Perşembe günü dünyanın en büyük COVID-19 salgını olmak için İtalya ve Çin’i geçti. Pazar sabahı itibariyle, ülke 125.000’den fazla enfeksiyonu doğrulamıştı.”Milyonlarca vakamız olacak,” dedi Fauci.

teknobuk-haber-abd-güncel-vaka-sayısı-30-mart-2020-sf-ici-1-1024x332
30 Mart 2020 06.44 vaktinde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki güncel Covid-19 vaziyeti.

Şimdiye kadar hastalık ABD’de 2.100’den fazla kişiyi öldürdü ve ölüm sayısı iki günde iki katına çıktı. Ülkenin en kötü salgını, virüsü olan 53.000’den fazla insanı bildiren New York eyaletinde. New York’ta hastaneler alan ve koruyucu ekipman tükenmeye başlıyor.

Şehir, ölümlerdeki ani artışla başa çıkmak için derme çatma bir morg inşa etti ve Belediye Başkanı Bill de Blasio, New Yorkluların yarısının enfekte olacağı konusunda uyardı. Fauci, “New York’ta ciddi bir sorunumuz var. New Orleans’ta da ciddi bir sorunumuz var ve diğer yerlerde de ciddi mi ciddi sorunlar geliştireceğiz.” dedi.

Bizlerin ,Teknobuk ailesinin, şahsî fikri ne diye soracak olursanız şöyle ki: İnsanlar komplo teorilerinin peşini kovalayıp çabucak itimâd etsede, bu en kötü durum ve senaryolar hakkında endişeye kapılmayalım sadece sahip olduğumuz verilere bakarak hükmümüzü verelim.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir