Amazfit Bip U Akıllı Saat Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Amazfit, Hindistan’da yeni akıllı saat modelini piyasaya sürdü. Amazfit Bip U olarak isimlendirilen akıllı saat modeli, sahip olduğu uygun fiyat etiketi sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilecek bir cihaz olacaktır. Sahip olduğu özellikler ile birlikte sağlık ve fiziksel kondisyon takibi yapabiliyor ve bu verileri sizler ile kolay bir şekilde paylaşıyor.

Amazfit Bip U Akıllı Saat Özellikleri

Amazfit’in yeni giyilebilir cihazı, tek bir tam şarj ile 9 güne kadar pil ömrü sunabiliyor. Ayrıca Bip U modeli, uyku izleme ve değerlendirme özelliği ile birlikte geliyor. Bu sayede uykunuzda akıllı saat bileğinizde olduğu zaman hangi saat aralıklarında hangi uyku seviyesinde uyuduğunuzu size bir analiz olarak sunuyor.

Akıllı saat, renkli bir ekrana sahiptir. 302 x 302 piksel çözünürlüğünde olan bu ekran 1,43 boyutunda sunuluyor ve 2.5D kavisli bir yapıda karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra Amazfit’in yeni akıllı saati, 5ATM su direnci özelliğine sahip bir şekilde geliyor. 230mAh kapasiteli bataryaya sahip olan cihaz, hem Android hem de iOS cihazlar ile Bluetooth 5.0 teknolojisi üzerinden kolayca bağlantı kurabiliyor

Amazfit-Bip-U-2-1024x408

Amazfit Bip U üzerinde hava durumu, saat bilgisi ve kalp atış hızı gibi temel sağlık bilgilerini görebiliyor. Bu bilgilerin detaylarına göz atabiliyorsunuz. Akıllı saatte aynı zamanda kullanıcıların ana ekranı özelleştirebilmesine de olanak tanınıyor. Ayrıca akıllı saat, 60’tan fazla farklı spor modunu, derin uyku, hafif uyku, REM ve hatta uyanıkken kan oksijen seviyelerini ölçebilen biyolojik optik izleme sensörüyle gelir.

Kalp atış hızını ölçmek için, tescilli BioTracker PPG biyolojik optik sensörü barındıran akıllı saatte diğer bir öne çıkan özellik ise kadın kullanıcılar için adet ve yumurtlama dönemlerini kaydetme yeteneğidir. Bu sayede hem genel kullanıcı kitlesine hitap etmekte hem de kadınlar için özel sağlık takibi sistemlerini kolay bir arayüz içerisinde sunabilmektedir.

Amazfit Bip U Akıllı Saat Fiyatı

Amazfit, yeni akıllı saat modelini Hindistan’daki mağazalarda satışa sunuyor. 16 Ekim itibariyle şirketin resmi web sitesi ve Amazon Hindistan üzerinden satışa çıkacak modelin satış fiyatı ise yaklaşık $47 olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir