2000’li Yıllarda Yayınlanan En Efsane Çizgi Filmler

2000’li yıllara damgasını vuran pek çok çizgi film olmuştur. Yazımızda sizlere bu yıllarda yayınlanan efsane çizgi filmler, hakkında bir liste yaptık. Hazırladığımız listede üstünlüğe göre bir sıralama yapmadık.İşte karşınızda 2000’li yıllarda yayınlanan efsane çizgi filmler.

Kod Adı: Afacanlar

kod-adı-afacanlar

Amerikalı animasyon televizyon dizisidir. Dizide yüksek özelliklere donatılmış bir ağaç evde yaşayan 5 çocuğun yetişkinler ve ergenlere karşı verdikleri mücadele konu alınmış. Bu 5 çocuk küresel bir örgüt olan Afacanlar’ın V sektöründe her gün yeni görevler yapmaktadırlar.

Cédric

cédric

İlk olarak Fransa’da yayınlanan çizgi diziyi, Belçikalı karikatürist Raoul Cauvin yazmıştır ve Laudec çizgiye aktarmıştır. Çizgi filmde 8 yaşında olan Cédric’in ailesi ile olan sorunları ve arkadaşlarıyla olan ilişkileri ele alınmıştır.

Samuray Jack

samuray-jack

Amerikan animasyon dizisi Samuray Jack, tam 4 tane Emmy Ödülü kazanmıştır. 2001-2004 tarihleri arasında Cartoon Network kanalında yayınlamıştır. Dizide Samuray Jack’in sihirli bir kılıcı vardır ve en büyük düşmanı Aku’yu sadece bu kılıç ile yok edebilir.

Bakugan

bakugan-1024x819

Japon aksiyon, maceralı bir içeriğe sahip Anime televizyon dizisidir. Bir gün gökten kartlar düşmeye başlar ve ilk zamanlarda tüm çocuklar bunu çok eğlenceli bulurlar. Ancak bir zaman sonra Bakugan’ların insanlarla konuşabildiklerini fark ederler ve sonrasında bu kartların nereden geldiğini öğrenmeleriyle maceraları başlamış olur.

Megas XLR

megas-XLR

Cartoon Network kanalında yayınlanan Amerikan animasyon ve televizyon dizisidir. Dizide 3037 yılından bir robot 1930 yılında New Jersey’e düşer ve Coop’un bu robotu 2 papele satın almasıyla macera başlar.

Powerpuff Girls

powerpuff-girls

Dizide profesörün hazırladığı bir karışıma yanlışlıkla farklı bir madde dökmesi sonucu oluşan 3 süper yetenekli kardeşin kötülerle mücadelesini konu edinmiştir.

Ed, Edd ve Eddy

ed-edd-eddy

Amerikalı animasyon televizyon dizisi, Cartoon Network kanalında yayınlamıştır. Dizide Şeftali Dersi adında banilödeki bir çıkmaz sokakta yaşayan ve “Edler” olarak tanılan gelişimsel düzeyde olan 3 çocuğun maceraları anlatılmıştır.

Scooby Doo

scooby-doo

İlk olarak 1969-1986 yılları arası ABC televizyonunda yayınlanan Çizgi dizi Scooby Doo sonrasında 2002 yılında UPN adındaki kanalda yeniden yayınlanmaya başlamıştır. Dizide bir köpek ve arkadaşlarının başlarından geçen olaylar konu alınmıştır.

Johnny Bravo

johnny-bravo

Bir Amerikan animasyon dizisi olan Johnny Bravo, ilk kez Cartoon Network kanalında 7 Temmuz 1997 tarihinde yayınlamıştır ve tam 4 sezon 67 bölüm sürmüştür. Johnny Bravo Siyah güneş gözlüğü, siyah tişörtü, mavi kotu, pompadour saç stili ve Elvis Presley’ye benzeyen ses tonlu ile, kaslı sarışın genç bir adamdır. Sürekli olarak dikkatini çeken bir kadını, o bölümde kendine aşık etmeye çalışır. Joohny Bravo Narsist ve budala çekiciliği olan her kadına yönelebilir.

Sürekli Dizi

sürekli-dizi

J. G. Quintel tarafından yapılan Amerikan çizgi dizisi Sürekli Dizi, ilk kez 14 Ağustos 2009 tarihinde yayınlamıştır.Dizide 23 yaşında olan iki eski arkadaşın, Mordecai ve Rigby, günül yaşamları gösterilir. İki arkadaş sürekli işten kaytarmaya çalışıp kendilerine bir eğlence bulurlar.

Marsupilami

marsupilami

Hayali bir çizgi roman karakteri olan Marsupilami veya uzun kuyruk, ilk defa 31 Ocak 1952 tarihinde Spirou adındaki çizgi roman dergisinde yayınlamış. Mart 2000’de ise   yeni bir çizgi dizi olarak yayınlanmaya başlamış ve 52 bölüm sürmüştür.

Ben 10

ben-10

Cartoon Network’te yayınlanan Ben 10 ABD yapımı bir çizgi dizidir. İlk bölümü 27 Aralık 2005 tarihinde yayınlamıştır. Dizide Benjamin Tennyson ormanda dolaşmaya çıkar ve yerde garip bir cisim fark eder bu cisim birden bileğine dolanır ve hikaye burada başlar.

Kamp Lazlo

camp-lazlo

Ödüllü ABD yapımı animasyon dizisidir. Lazlo Brezilyalı bir örümcek maymunudur ve her zaman iyimser bir karaktere sahiptir. Lazlo en çok Raj ve Clam ile takılmayı sever. Sincap Kampı’ndaki Patsy’ye çok aşıktır. Lazlo çok beceriklidir fakat çoğunlukla yaptığı güzelliklerin farkına varamaz.

Adventure Time

adventure-time

Adventure Time, Cartoon Network kanalında yayınlanan bir Amerikan çizgi dizisidir. Dizide maceracı biri olan insan Finn ve en iyi dostu, istediği gibi şekil değiştirme özelliğine sahip olan köpek Jake’in maceraları konu alınmış.

Gumball

gumball

Ben Bocquelet tarafından yapılmış çizgi dizi Gumball, ilk kez 8 Mayıs 2008 tarihinde yayınlanmıştır. Türkiye’de ise ilk kez 1 kasım 2011 tarihinde Cartoon Network kanalında yapılmıştır.

Arthur

Arthur

Kanada yapımı çizgi dizisi olan Arthur, Marc Brown tarafından yazılmıştır. Arthur çizgi dizisinin serisi 1996 ve 2008 yılları arasında oluşturulmuştur ve toplamda 150 bölümdür. Çizgi dizinin konusu çocukların sorunlar karşısında göstermeleri gerekenleri göstermektir.

Derlediğimiz bu liste ile alakalı düşüncelerinizi aşağı tarafta bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir