Türk Telekom Operatör Adını “HAYATEVESIGAR” Olarak Değiştirdi

Birkaç gün önce Vodafone telefonlardaki şebeke ismini “#EvdeKal” olarak değiştirmişti, sonrasında Turkcell, şebeke adını “Evde Hayat Var” olarak değiştirmişti. Ardından ise Vodafone, “HayatEveSigar” olarak düzenlemişti. Bu sayede koronavirüs salgınına dikkat çekmek ve insanların evde kalmasını sağlamak konusunda küçük de olsa kaydedeğer bir adım atmışlardı. Bu iki operatörden sonra bugün de Türk Telekom operatör isminde değişikliğe gitti. Şirket telefonlardaki şebeke ismini “HAYATEVESIGAR” olarak değiştirdi.

İçinde bulunduğumuz koronavirüs salgını krizinde toplumsal bilinci sağlayabilmek için gerek devlet gerek özel şirketler üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. Spor kulüplerinden bazı büyük şirketlere kadar birçok kuruluş insanları evde kalmaya ve kişisel hijyene dikkat etmeye çağırıyor.

IMG_20200326_131437-1-1024x542
Türk Telekom “HAYATEVESIGAR” Şebeke İsmi

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone abonelerine “Sosyal mesafeyi korumak için işlemlerinizi evden yapın.” çağrısında bulunmuşlardı. Bu çağrıdan sonra da Vodafone’dan operatör ismi değiştirme hamlesi geldi. Vodafone’un ardından ise Turkcell aynı işlemi gerçekleştirerek şebeke ismini değiştirdi. Bu sefer de bu adım Türk Telekom’dan geldi ve diğer operatörler gibi şebeke ismini dikkat çekmek amacıyla değiştirdi. Koronavirüs salgını dünyanın neredeyse tek gündem maddesi haline geldi. Haliyle Türkiye’de de bu gündem yoğun ve Türkiye’de koronavirüs vakalarındaki artışa karşılık herkes acil bir durum olmadığı sürece evinde kalmaya çalışıyor.

Türk Telekom, yazımızın içine de eklediğimiz görseldeki gibi şebeke ismini şu anda “HAYATEVESIGAR” şeklinde değiştirmiş durumda. Bu sayede insanları az da olsa evde kalmaya teşvik ediyorlar. İnsanları ne kadar bilinçlendirirsek o kadar iyidir.

Telefonunuzdaki şebeke isminin HAYATEVESIGAR olarak değişmesi için mutlaka Türk Telekom kullanıcısı olmanız gerekiyor. Eğer bu yazı değişmediyse telefonunuzda uçak modunu açıp kapatabilirsiniz. Böylece bu ibareyi görmüş olacaksanız. Bu çözüm işe yaramadıysa telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Teknobuk olarak biz de size çağrımızı yapmak istiyoruz. Lütfen kendiniz için, aileniz için ve toplum sağlığı için evinizden çıkmayın ve kişisel hijyeninize önem gösterin. Hep birlikte hayat eve sığar diyoruz. Umarız bu salgından aldığımız önlemler sayesinde bir an önce kurtuluruz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

19 Responses

 1. Lamia Güneşli dedi ki:

  Türk telekom şebeke kısmında HAYATEVESIGAR şeklinde yazıyur bunu eski haline Türk Telekom yazması için ne yapmam lazım? yazabilir misniz? Mersi.

  • Teknobuk dedi ki:

   Merhaba, bu kısım içinde bulunduğumuz koronavirüs karantina sürecinden sonra tekrar eski haline dönecektir. Ancak operatör ismini şu anda kendinize göre özelleştirmek isterseniz Türk Telekom’un kendi internet sitesi üzerinden anlattığı şu yolu deneyebilirsiniz: https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/servisler/sayfalar/avatar.aspx

   • Lamia Güneşli dedi ki:

    Barış bey, selfyli değilim. yasım 29. çevremde selyfli yok. bu durumda dediğinizi yapamıyorum.
    Umarım Korona illeti tez zmanda biter de herşey normale döner.
    ev kal diyorlar ama evden sıkıntıdan patladık… tüm türkiyede hayat durdu.
    Umarım herşey normale döner tez zamanda.. Nerdeeeeeeeee

 2. Ahu lakşi dedi ki:

  Türk telekom yetkililerine sesimi duyurun.
  Şebeke kısmında Türk Telekom yazıyordu, Koronavürüsten dolayı HAYATEVESIGAR şeklinde yazmışlar. Bu durumda telefonun ekranını kaplıyor yazı, müşteri hizmt bu konuda yapacak birşey yok diyorlar. Saçmalık bu! derhal eski haline dönmeli. hangi operatörde olduğum belli olmuyor. selfli de değilim değiştiremiyorum.

  KORONA illetinin bitene kadar HAYATEVESIGAR olarak yazması gerçekten çok saçma, hey! Türk telekom : böyle boş işlerle uğraşacağına zor günlerde hediye internet et, 3G baz istasyonu güçlendir. evin damına çıkıyom alo demek için, 3G internet hızı kamlumbağa hızında. milyonlarca kez kayıtlar oluşturuldu ama nafile. sorun devam ediyor..

  diğer sorum ise: AVEA Türk telekomla neden birleşti? eskiden avea çekmiyordu şimdi de türk telekom 3g çekmiyor.. görüşme yapmak için taa evin damına çıkıyom ya düşersem damdan ?

  • Teknobuk dedi ki:

   Öncelikle şunu belirtelim, ne yazık ki sesimizi Türk Telekom’a duyurabilecek kadar büyük bir internet sitesi değiliz. Sorununuza gelirsek Türk Telekom’un web sitesi üzerinden “Şikayet Kaydı” oluşturarak bir çözüm yolu bulabileceğinizi düşünüyoruz.

   Şikayet kaydını bu sayfa üzerinden oluşturabilirsiniz: https://www.turktelekom.com.tr/destek/sayfalar/bireysel-musterilerimiz-sikayet-kaydi.aspx

   Son sorunuza ise şöyle cevap verelim. Türk Telekom, gelecek vizyonu ve yaptığı kurumsal planlamalar dahilinde Avea, TTNET ve Türk Telekom markalarını 2016 yılı itibariyle tek çatı altında topladı.

 3. engin dem dedi ki:

  Şebeke kısmında hayat eve sıgar yazıyor eski haline nasıl döndürebilirim? selfyli değilim de m:/ şikayet kaydı oluşturduk, MH aradık ama sorunu çözmediler..

 4. Semiha güneş dedi ki:

  Şebeke kısmında hayat eve sıgar yazıyor eski haline nasıl döndürebilirim? selfyli değilim türk telekom

 5. Bilge ayaz dedi ki:

  TT MOBİL Şebeke kısmında hayat eve sıgar yazıyor eski haline nasıl döndürebilirim? selfyli değilim de m:/ şikayet kaydı oluşturduk, sorun devam ediyor

 6. Oğuz ali dedi ki:

  TT mobil Şebeke kısmında hayat eve sıgar yazıyor eski haline nasıl döndürebilirim? selfyli yas tutmuyor ekran görüntü kirliliği yapıyor

 7. Ali eren dedi ki:

  Bu operatörleere bazen çok sinirlerimi bozuyor kendi baslarına bir iş yapıyor cenimesini müşteriler çekiyor, lanet olası korona kimbilir ne zman biter? 3 ay 6 ay 1 yıl sittin sene..

  korona bitinceye kadar tel ekranında Şebeke kısmında hayat eve sıgar yazacak eski haline hiç dönmez selfyli yas sorunu var şikayet kaydı yapdık hep yapacak birşey yok diyorlar sahi ne işe yarar bu müşteri hizmtetleri..

  Müşteri hizmetleri yaptığı: anca makyaj yapıp süslenip püslenip oturuyorlar bilgisayar basında bu kadar basit sorunu çözmüyorlar. lanet olsun ya ilk işim hattı ve tefefonu krmak.

  hattım TT mobil.

 8. Halim Güneşli dedi ki:

  bence çok saçma bi karar hayat eve sığarmıs ulan evde otur otur sıkıntıdan patladık bari insan hediye internet eder Türk telekom şebeke adında hayat eve sıgar olarak yazması gerçekten saçmalık!

  heleki düzeltilmemesi daha çok sinir bozucu..

  yasım tutmuyor selfye

  off ya ekran bi sürü yer kaplıyor hayat eve sığar yazısı

 9. murat asi dedi ki:

  yorumlara baktım da herkes şikayetçi bari bende şikayetimi yazayım TT MOBİL şebeke kısmında hayat eve sıgar olarak yazıyor bunu eski haline çevirir misiniz? maalesef mh yardımcı olmadı gerçekten bu sorunun çözülememesi çok saçma.

  selfyli yasım tutmaz yaaa
  offf
  korona bitinceye kadar o yazı orda kalacaksa ben hattımı iptal ederim ya tuşlu telefonum var ekranda bi sürü yer kaplıyor

 10. BANU AKYÜREK dedi ki:

  selam hattım türk telekom mobil veriyi açınca ekrana H yazısı gelmiyor, çözüm olarak sım kart baska telefonda denedim sorun aynı. son olarak telefonu birkaç kez yeniden baslattım anca öyle geldi H yazısı.

  bunun sebebi nedir? neden şebeke full olmasına rağmen H yazısı gelmiyor.. APN ayarı yapılmasına rağmen

 11. nevin hanım dedi ki:

  selam hayat normale dönmeye basladı bu durumda şebeke adındaki hayatevesıgar yazısı ne zman eski haline dönecek, yoksa aşı bulunana kadar o yazı orda kalacak? acaba hattım türk telekom

  • Teknobuk dedi ki:

   Bu konuda herhangi bir açıklama yok. Muhtemelen koronavirüse dair tüm kısıtlamalar kalktığında bu şebeke adı da normale dönecektir.

 12. zühre dedi ki:

  bendede hayat eve sığar yazmıyor diycektim ama yorumları okuduktan sonra vazgeçtim teşekkürler:)

  • asi dedi ki:

   nasıl yok yalan söyleme! herkesin telefonunda büsbüyük yazmışlar HAYATEVESIGAR halen haziran ayındayız aynı yazı bok gibi orda duruyor lanet olsun

 13. takıntılı dedi ki:

  artık yeter HAYATEVESIGAR bu yazıyı orda gördükçe bana geliyorlar, çok takıntılıyım,artık şu şebeke adını düzeltin. hayat normale döndür daha neyi bekliyorlar. TT mobil yazıyorum ilgili birime ilettik dyorlar ama helen o yazı orda tel ekranında yer kaplıyor. şu şebeke adını eski haline çevirin Türk telekom

 14. ı_miss_you dedi ki:

  Oh be! sonunda! mart ayından itibaren şebeke adında HAYATEVESIGAR yazıyordu. haziran itibariyle hayatın normale dönmesi üzerine şebeke adında Türk Telekom yazmaya basladı. 3 aydır (mart ayı itibariyle) görmek istediğim yazı buydu. umarım korona illeti kökten bitmesi, aşısının bir an önce bulunması ümidiyle..

  2020 yılı korona günlerini sittin sene unutmayacağım, unutamayacağım. ne kötü günlerdi ya, sokağa çıkma yasağı vardı, sahilde rahat rahat gezemiyordun yada sahil de gezince polis eve git diyordu, 3 ay evde kalmak hem can sıkıntısı hemde zaman geçmiyordu, sevdiklerinin yanına gidemiyordun, onlar gelemiyorlardı, en kötüsü de şebeke adında HAYATEVESIGAR yazıyordu telefonun ekranında yer kaplıyordu. kısacası çok kötü günlerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir