Ana Ekrandaki Uygulama Bildirim Rozetleri Nasıl Gizlenir? (iOS 15)

Apple, iOS 15 ile birlikte işletim sistemindeki mevcut işlevleri iyileştirdi ve aynı zamanda yeni özellikler ekledi. Bunlardan biri de dikkat dağıtıcı unsurları azaltmaya yardımcı olan “Odak” özelliğidir. Peki iOS 15 sürümünde çalışan iPhone’da ana ekrandaki uygulama bildirim rozetleri nasıl gizlenir? İşte bu sorunun cevabını bu yazımızda veriyor olacağız.

ABD merkezli teknoloji devi, yeni güncellemeyle birlikte “Odak” isimli yeni özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, belirli bir süre için dikkat dağıtıcı unsurları azaltabiliyorlar. Bu sayede bir şeye konsantre olmak konusunda işleri kolaylaşıyor. Ayrıca kafa dinlemek istedikleri zaman yine bu özellik işe yaramaktadır. Bir diğer avantajı ise ana ekranda yer alan uygulamaların bildirim rozetlerini ortadan kaldırmaktır.

iPhone’da Ana Ekran Uygulama Bildirim Rozetleri Nasıl Gizlenir?

Söz konusu yeni özellik, “Odak Modu” olarak geçmektedir. Önceden ayarlanmış Odak modu etkinleştirildiğinde, cihazınızın ana ekranındaki tüm uygulamalar için bildirim rozetleri dahil olmak üzere gelen bildirimleri filtreleyebilir veya gizleyebilirsiniz. Kullanıcılar, bu özelliğin iOS’a dahil edilmesini istiyordu. Nihayet Apple kullanıcıların sesini duydu ve bu özelliği ekledi. İşte adım adım ana ekrandaki uygulamaların bildirim rozetlerini gizleme:

  1. Ekranın sağ üst köşesinden çapraz olarak aşağı kaydırarak Kontrol Merkezi’ni açın.
  2. Odak düğmesine dokunun.
  3. Odak modunun yanındaki üç nokta düğmesine dokunun. Ardından açılan menüden Ayarlar’ı seçin.
ana-ekrandaki-uygulama-bildirim-rozetlerini-gizleme-1
  1. “Özelleştirme”nin altında Seçenekler’e dokunun.
  2. Seçeneği etkinleştirmek için Bildirim Rozetlerini Gizle’nin yanındaki anahtara dokunun.
ana-ekrandaki-uygulama-bildirim-rozetlerini-gizleme-2
  1. Şimdi Kontrol Merkezi’ni tekrar açın, Odak’a dokunun.
  2. Ardından bildirim rozetlerini gizlemeyi seçtiğiniz Odak modunu etkinleştirin.

İşte iOS 15 sürümünde ana ekrandaki uygulamaların bildirim rozetlerini gizlemek bu kadar kolay! iOS 15 ile birlikte sunulan bu özellik sayesinde artık dikkatinizi dağıtan bu bildirim rozetlerini gizleyebileceksiniz. Buna ek olarak yeni rehber yazılarını da yine Teknobuk.com üzerinden sizinle paylaşıyor olacağız. Bu nedenle bizi takip etmeye devam edin.

“Ana Ekrandaki Uygulama Bildirim Rozetleri Nasıl Gizlenir? (iOS 15)” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir