Apple Watch, Dünya Çapında 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Apple‘ın akıllı saat modelleri, oldukça başarılı bir şekilde satmaya devam ediyor. Above Avalon isimli şirket, Apple Watch hakkında yeni bir çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışmanın raporunu da yayınladı. Rapora göre Apple Watch, şu anda dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip durumda.

Above Avalon’un raporunda aktif iPhone kullanıcı sayısı da bulunuyor. Buna göre şu anda yaklaşık 1 milyar aktif iPhone kullanıcısı mevcut. Aynı zamanda bu iPhone kullanıcıların yaklaşık yüzde 10’luk bir bölümü de Apple Watch kullanıyor. Bu kullanım oranının ilerleyen yıllarda daha da artmasını bekliyoruz.

Apple, akıllı saati ilk olarak 2015 yılında piyasaya sürdü. Apple Watch, o yıllardan beri kategorisindeki en pahalı ürünler arasında yer alıyor. Bu, cihazı üst segmente konumlandırıyor. Bununla birlikte 2020 yılı, Apple Watch için özellikle iyi geçti. Çünkü şirket; 2015, 2016 ve 2017 yılındaki toplam satış sayılardan bile daha fazla satmayı başardı. Satış sayısını ise 30 milyon olarak söyleyebiliriz.

above-avalon-apple-watch-rapor-1024x584

ABD pazarı, Apple için oldukça önemlidir. Çünkü buradaki iPhone kullanıcıları aynı zamanda Apple Watch da tercih ediyor. Rapora göre bu kullanıcıların %35’i iPhone’un yanında Apple Watch da kullanmaktadır. Küresel olarak satışları arttırmak için ise biraz daha zamana ihtiyacı var.

Şu anda Apple en çok iPhone, iPad ve Mac cihazları satıyor. Bunların ardından dördüncü sırada ise Apple Watch modelleri geliyor. Ancak analistlerin tahminine göre özellikle 2022 yılında Apple Watch satışları daha da artacak. Böylece Apple’ın en çok satan cihazlar listesinde üst sıralara yükselecek.

“Apple Watch, Dünya Çapında 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir