Apple Watch Series 7 İle Birlikte Kan Şekerini Takip Etme Özelliği Gelecek

Apple Watch, şüphesiz piyasadaki en popüler akıllı saatlerin başında gelmektedir. Bununla birlikte Apple, cihaza sağlıkla ilgili birkaç yeni özellik daha elemeyi planlıyor. Cihazdaki elektrokardiyogram (EKG) desteği sayesinde şimdiye kadar birçok kişinin hayatı kurtarılmış oldu. Şimdi de Apple Watch Series 7 ile birlikte akıllı saate kan şekerini takip etme özelliği gelecek.

Söz konusu özellik, şeker hastası olan kullanıcılar için oldukça önemli olacaktır. Bununla birlikte kla ilgili başka bir önemli özelliğe sahip olacağı bildiriliyor – Kan şekeri izleme. Şeker hastası olan kullanıcılar için bu çok önemli olacaktır. The Telegraph’ın raporuna göre, Apple’ın 2022’de Apple Watch’a bir glikometre özelliği ekleyeceğini ima ediyor.

Bu özellik, her insülin enjeksiyonundan önce kan şekerini okuması gereken kullanıcılar için kullanışlı olacaktır. Çünkü kanlarında bulunan şeker miktarı her atış dozunu belirlemektedir. Şu anda kan şekeri seviyesini kontrol etmek biraz karmaşık. Kullanıcının her test için kan alması, bir test şeridine sürmesi ve daha sonra bir okuma elde etmek için bir glikometreye yerleştirilmesi gerekir.

Apple-Watch-Kan-Sekeri-1024x576

Bununla birlikte mevcut süreç biraz acı verici ve maliyetlidir. Ancak Apple, kan almaya veya yeni test şeritleri satın almaya gerek kalmadan kan şekeri ölçümleri sunabilen bir çözüm bulabilirse, cihazın satışlarında büyük bir artış olabilir. Raporlar göre Apple, bu özellikler için yeni sensörler kullanacak. Aynı zamanda bu sensörler için Rockley Photonics şirketi ile anlaştığı belirtilmektedir.

Bu sensörler, akıllı saatin arkasından deriye kızılötesi ışık saçarak bir kişinin kanındaki belirli sinyalleri okuyabilir. Buna ek olarak şirket farklı sensörleri de cihaza yerleştirebilir. Söz konusu sensörlerle şeker ölçümün yanı sıra kişinin kan basıncını veya alkol seviyesini de ölçebilirler. Ancak henüz tüm bu ifadelerin Apple tarafından doğrulanmadığını da belirtmeden geçmeyelim.

“Apple Watch Series 7 İle Birlikte Kan Şekerini Takip Etme Özelliği Gelecek” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir