Domino’s Pizza, Plajda Pizza Ulaştırmak İçin Drone Kullanıyor

Dronelar ortaya çıktıktan bu yana birçok alanda insanlara oldukça yardımcı oluyorlar. Bu uçan cihazlar, dezenfeksiyon alanlarından acil durumu tedarikine kadar, hastanelerden ulaşılamayan alanlara kadar birçok sektörde yararlı bir icat olduğunu kanıtlamıştır. Şimdi de Domino’s Pizza bu uçan droneları daha hızlı ve kolay pizza teslimi için bazı bölgelerde kullanmaya başladı.

Dünya çapında birçok noktada pizza restoranı olan Domino’s, uçan cihazlar ile müşterilerine sıcak ve taze pizzaları ulaştırmayı hedefliyor. Bu hedefi doğrultusunda ilk adımları atan şirket, Amsterdam’da bir sahilde drone ile teslimata başladı. Zandvoort isimli bir yerleşim yerindeki plajda müşterilere sıcak pizzalar teslim edilmeye başlandı.

Domino’s, drone ile teslimat için yasal bir zemin doğrultusunda çeşitli izinleri almak için başvuruda bulundu. Bu plajda teslimat olayı da drone ile uçuş sürecinin test aşaması doğrultusunda gerçekleştirilmiş oldu. Şirket zaten restoran zinciri sayesinde oldukça tanınıyor. Şimdi de drone ile teslimat seçeneği sayesinde daha da popüler hale gelebilir. Bu çılgın fikre kim hayır diyebilir ki!

dominos-pizza-drone-2

Plajda pizza teslimatının yanı sıra, drone ile pizza ulaştırmak bazı zorlu bölgeler için de şirkete avantaj sağlayacaktır. Normalde kara araçları ile hızlı ve kolay bir biçimde ulaşılamayan alanlara dronelar sayesinde hızlı bir biçimde ulaşılabilecek ve daha geniş bir bölgeye teslimat gerçekleştirilebilecek.

Şu anda drone ile pizza teslimatı konusunda teknoloji tam anlamıyla hazır olmasına rağmen Dominos’un yasal mevzuatı beklediğini söyleyebiliriz. Şirket tüm yasal izinleri aldıktan sonra bu teslimat seçeneğini de devreye sokarak daha yenilikçi bir pizza ulaştırma yolu izleyecektir. Drone ile teslimat müşterileri de heyecanlandıracaktır.

“Domino’s Pizza, Sahile Pizza Ulaştırmak İçin Drone Kullanıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir