Facebook, Canlı Yayın Hizmetine Daha Fazla Özellik Ekleyecek

Facebook, canlı yayın hizmeti için bir dizi yeni özellikler eklemek için çalışıyor. Facebook, birçok kişinin evde karantinadayken vakit geçirebileceği platformlardan biridir. Bundan dolayı Facebook ekibi, canlı yayınların herkes için daha erişilebilir ve kullanıcı dostu olması için çalışıyor.

Eklenecek yeni özelliklerden biri, Facebook hesabı olmayan kişilerin bile web sürümündeki aynı dinamikler ile mobil cihazlarından canlı yayınları izleyebilmesidir. Bu yeni işlevi önümüzdeki haftalarda Facebook’un hem iOS hem de Android uygulamalarında göreceğiz.

Bunun yanında sınırlı internet erişime sahip olan veya oldukça yavaş internet hızına sahip olan kişiler için de bazı özellikler mevcut. Örnek olarak bu tarz internete sahip olan kişiler canlı yayını sadece ses modunda takip edebiliyor. Bu sayede oldukça az veri tüketimi olmuş oluyor ve takılma, donma gibi sorunlar yaşanmamış oluyor.

Facebook Canlı Yayın Hizmeti İçin Yeni Özellikler Yolda

Yakın zamanda uygulamaya eklenecek bir diğer özellik ise otomatik altyazı özelliği. Bu işlev sayesinde canlı yayınlarda oluşturulan otomatik altyazılar olacaktır ancak ne kadar düzgün çalışacak onu yayınlandığında göreceğiz. Diğer taraftan Facebook, canlı yayınlar ile etkinlik düzenleyenler için yeni özellikler de getirdi.

facebook

Facebook, ihtiyaçları göz önünde bulundurarak dinamikleri daha düzenli ve daha akıcı hale getirecek. Canlı yayınlar için yapacağı yeni düzenlemeler ile hem izleyiciler hem de yayıncılar için daha kolay bir arayüz ve bir dizi araç sunacaktır.

Sunduğu hizmetlerin özelliklerini geliştirmeye çalışan tek firma Facebook değil. Google da grup video konferans uygulaması Google Duo kullanan kişiler için büyük bir güncelleme duyurdu.

Kısa bir süre önceye kadar Google Duo ile en fazla 8 kişiye kadar görüntülü arama yapılabiliyordu ancak şimdi bu sayı değişti. Şu anda uzaktan çalışan işçiler, uzaktan eğitim gören öğrenciler ve birbirileri ile uzaktan video görüşmesi yapan aileler koronavirüs nedeniyle bu tarz uygulamaları kullanıyor. Google da bundan dolayı video konferans uygulamasındaki maksimum kişi sınırını sekiz yerine 12 yapmış durumda.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir