Facebook, Messenger Gelen Kutusu İçin Face ID Güvenliği Ekliyor

Facebook tarafından Messenger gelen kutusu için ekstra bir güvenlik önlemi sunuluyor. Bu özellik şu anda sadece iPhone kullanıcıları üzerinde test edilmektedir. Bu özellik, iPhone ekran kilidi açık olsa bile Messenger mesajlarına erişmeyi daha güvenli hale getiriyor.

Bu yeni özellik ile birlikte kullanıcılar Messenger’daki gelen kutularını Face ID güvencesi altına alıyor. Bu sayede ekstra bir güvenlik önlemi daha koymuş oluyor. Böylece telefonunuzu sizden izinsiz olarak karıştıran bir arkadaşınız bu mesajlara erişememiş oluyor.

Birçok kişi Facebook Messenger’ın WhatsApp’tan sonraki birincil sohbet uygulaması olarak kullanmaktadır. Bu durum platformdaki gelen kutularının genellikle özel görüşmeler ve hassa bilgiler içerdiği anlamına geliyor.

Buna ek olarak nrmalde cihazın kilidini açıkken uygulamanın tüm özellikleri erişilebilir olurken Facebook’un iOS kullanıcıları için yeni sunduğu test aşamasındaki bu özellik ile ekstra bir güvenlik katmanı oluşturulmuş oluyor.

Facebook-Messenger-Bildirim-1024x576

Engadget’in haberine göre iOS’taki bazı Messenger kullanıcıları artık telefonlarındaki Face ID, Touch ID veya şifreler ile Messenger mesajlarını güvence altına alabilirler.

Kullanıcılar, gelen kutusunun kilitlenmeden önce ne kadar erişilebilir olarak kalabileceğini de seçebiliyorlar. Bu uygulamadan hemen ayrıldıktan sonra veya ayrıldıktan 1 saate kadar olan süreçte olmak üzere değiştirilebiliyor.

Facebook, Face ID ile şifreleme yöntemi kullanıldığı zaman Face ID bilgilerinin kendilerine iletilmediğini söylüyor. Aynı zamanda bu bilgilerin saklanmadığını özellikle belirtiyor. Şu anda sadece bazı iOS kullanıcıların test ettiği bu özelliğin ne zaman herkese açık olarak sunulacağı ise belirsizliğini koruyor.

Güvenlik konusunda hassas olan kullanıcılar için sunulan bu özellik stabil olana kadar test edilecektir. Bununla birlikte bu özelliğin yakın zamanda Android kullanıcılarına da sunulması beklenmektedir.

“Facebook, Messenger Gelen Kutusu İçin Face ID Güvenliği Ekliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir