Facebook Protect Programı, 2021’de Daha Fazla Kullanıcıya Sunulacak

Politikacılara, adaylara ve benzer şekilde hesaplarını güvende tutmak isteyenler için sunulan gelişmiş güvenlik programı Facebook Protect, önümüzdeki yıldan itibaren diğer hesap türlerini de kapsayacak şekilde genişletilecek. Facebook ayrıca şirketin siber güvenlik politikası başkanına göre mobil cihazlarda güvenlik belirteçleri için destek sunmayı planlıyor.

Değişiklikler kısa süre önce Facebook’tan Nathaniel Gleicher tarafından, Facebook Protect’in 2021’den itibaren ek hesap türlerine genişletileceğini Axios’a açıklandı. Bu güvenlik programı; ‘savunmasız kullanıcılar’, ünlüler, gazeteciler ve hazırlık yapan ülkelerde yaşayan ilgili kullanıcıları içerecek.

Peki neden birisi Facebook Protect kullanmakla ilgilensin? Bu durumu şöyle açıklayabiliriz. Gelişmiş güvenlik seçeneği, özellikle risk altında olabilecek kişilerin hesaplarını korumayı amaçlamaktadır. Bu, birisinin hesapları ele geçirmeye çalıştığına dair işaretleri izlemek gibi şeyleri de içerir.

facebook-guvenlik-1-1024x576

Bahsedildiği gibi Facebook ayrıca, bu taşınabilir cihazları kullanarak sosyal medya platformuna öncelikli olarak erişen kişilerin gelişmiş güvenlik ihtiyaçlarını ele alan güvenlik belirteçleri için mobil destek sunacak. Axios, Facebook’un bu güvenlik anahtarlarını belirli kullanıcılara, yani kamuya mal olmuş kişilere göndermeye çalıştığını söylüyor.

Sosyal medya platformları, özellikle politika ve seçimler söz konusu olduğunda, kötü aktörlerin tehditleriyle giderek daha fazla karşı karşıya kaldı. Şirket, 2016 ABD seçimlerinden bu yana bir dizi önlem aldı. Facebook, internet sitesi üzerinde Protect’in gönüllü bir program olduğunu belirtmektedir. Uygun kullanıcıların katılmak için kaydolması gerekir.

“Facebook Protect Programı, 2021’de Daha Fazla Kullanıcıya Sunulacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir