FaceTime Aramasında Arka Plan Nasıl Bulanıklaştırılır? (iOS 15)

Apple, iOS 15 ile birlikte FaceTime gibi ön yüklü olarak gelen uygulamalarındaki işlevleri iyileştirdi ve aynı zamanda yeni özellikler ekledi. Bunlardan biri de FaceTime aramalarında arka planı bulanıklaştırma seçeneğidir. Peki iOS 15 sürümünde çalışan iPhone’da FaceTime aramasında arka plan nasıl bulanıklaştırılır? İşte bu sorunun cevabını bu yazımızda veriyor olacağız.

ABD merkezli teknoloji devi, yeni güncellemeyle birlikte FaceTime’ı iyileştirdi. Aynı zamanda görüntülü arama deneyimini daha kaliteli hale getirmek için yeni görsel ve işitsel efektler ekledi. Bu efektlerden biri de arka planı bulanıklaştırma efektidir. Bu özellik sayesinde arka plandaki rahatsız eden detaylar bulanık hale geliyor. Böylece görüntü sırasında odak tamamen sizin üzerinizde oluyor.

iPhone’da FaceTime Aramasında Arka Plan Nasıl Bulanık Yapılır?

Söz konusu yeni işlev, “Portre Modu” olarak geçmektedir. Ayrıca bu mod etkinleştirildiği zaman, arka planınız tamamen bulanık oluyor. Bununla birlikte bu işlev, halihazırda Zoom ve Teams gibi uygulamalarda bulunmaktadır. Kullanıcılar, bu işlevin FaceTime uygulamasına da dahil edilmesini istiyordu. Nihayet Apple kullanıcıların sesini duydu ve bu işlevi ekledi. İşte adım adım FaceTime aramalarında arka planı bulanıklaştırma:

  1. FaceTime uygulamasını açın ve ardından bir görüntülü arama başlatın.
  2. Ekranınızın sağ üst köşesinden çapraz olarak aşağı kaydırarak Kontrol Merkezi’ni açın.
  3. Video Efektleri düğmesine dokunun.
facetime-aramasinda-arka-plan-bulaniklastirma-1
  1. Etkinleştirmek için Portre düğmesine dokunun.
  2. Kontrol Merkezi’ni kapatmak ve aramaya geri dönmek için ekranın altından yukarıya doğru kaydırın.
facetime-aramasinda-arka-plan-bulaniklastirma-2

İşte iOS 15 sürümünde FaceTime aramasındaki arka planı bulanıklaştırmak bu kadar kolay! iOS 15 ile birlikte sunulan bu özellik sayesinde artık görüşme sırasında arka tarafı bulanıklaştırarak odağı tamamen kendi üzerinize çekebileceksiniz. Buna ek olarak yeni rehber yazılarını da yine Teknobuk.com üzerinden sizinle paylaşıyor olacağız. Bu nedenle bizi takip etmeye devam edin.

“FaceTime Aramasında Arka Plan Nasıl Bulanıklaştırılır? (iOS 15)” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir