Google I/O 2020 Etkinliği Koronavirüs Sebebiyle İptal Edildi

Google tarafından gerçekleştirilen ve yılın en büyük teknoloji etkinliklerinden biri olan Google I/O 2020, etkinliğin resmi internet sitesinden yapılan duyuru ile iptal edildi. Etkinliğin iptal edilmesinin sebebi koronavirüs salgını.

Google’a göre, Google I/O 2020 etkinliğini iptal etme kararı “koronavirüs (COVID-19) hakkındaki endişeler nedeniyle ve CDC, WHO ve diğer sağlık otoritelerinin rehberliğine göre” alındı.

google-io-2020-iptal-koronavirüs-1

Etkinliğe katılmak için bilet satın alan geliştiricilere ve ziyaretçilere, 13 Mart 2020’ye kadar hesaplarına yansıyacak tam bir geri ödeme yapılacak. Şirket, I/O 2020 etkinliğine kaydolan kişilerin gelecek yıl bilet kuyruğu veya çekilişine katılmadan direkt olarak etkinlik için bilet satın almaya hak kazanacaklarını belirtti.

Google I/O, şirketin Android geliştiricileri için geliştirme ve yenilik odaklı etkinlikler içerdiğinden oldukça önemlidir. Etkinlik ayrıca Android 11 üzerinde çalışılan yeni özellikler hakkında bilgi alabileceğimiz bir yerdi. Google’ın bu özellikleri Android gelişticilerine ve meraklılarına nasıl sunmaya karar vereceğini göreceğiz. Şirketin Android 11 ve yeni API’lar hakkında daha fazla bilgi verebilmek amacıyla çevrimiçi bir etkinlik düzenlemeye karar vermesi oldukça olasıdır.

Alphabet ve Google CEO’su Sundar Pichai yakın zamanda gelişmiş özellikli Hangouts’a ücretsiz erişim sağlayabileceğimiz ile alakalı bir tweet attı. Bu tweette Hangouts’un gelişmiş video konferans yetenekleri 1 Temmuz 2020’ye kadar karşımıza çıkmış olacak. Belki şirket bu özelliği kullanarak Google I/O 2020 etkinliğini sanal olarak düzenlemeyi düşünebilir. Bu sadece bir fikir, kesinliği yok ama gerçekleşirse birçok kişi evinden etkinliğe ulaşabilecek.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir