iOS 14: DuckDuckGo’yu iPhone’da Varsayılan Tarayıcı Olarak Ayarlama

Apple, bildiğiniz gibi kendi akıllı telefonlarında yine kendinin geliştirdiği iOS işletim sistemini kullanıyor. iOS sistemi, Android’e göre daha kapalı ve daha az özelleştirmeye izin veren yapısı ile biliniyor. Ancak Apple, bu durumu son dönemde az da olsa değiştirmeye çalışıyor. ABD merkezli teknoloji devi, iOS 14 ile birlikte varsayılan tarayıcı ve varsayılan e-posta istemcisi uygulamalarını değiştirmenize izin veriyor. Peki iOS 14 sürümünde çalışan iPhone’da DuckDuckGo’yu varsayılan tarayıcı uygulaması olarak nasıl ayarlarız? İşte bu sorunun cevabını bu yazımızda veriyor olacağız.

DuckDuckGo, son zamanlarda çok sayıda yeni kullanıcı kazanan gizlilik odaklı bir internet tarayıcısıdır. İnsanlar, bu tarayıcının sahip olduğu gizli arama, izleyici engelleme ve site şifreleme gibi özelliklerinden dolayı büyük ilgi gösteriyor. Popüler internet tarayıcısı, sahip olduğu bu özellikler sayesinde kullanıcılarına güvenli, gizli ve hızlı bir arama deneyimi sunmaktadır.

iPhone’da Varsayılan Tarayıcı Olarak DuckDuckGo Nasıl Ayarlanır?

Apple’ın yeni nesil iPhone 12 serisi ile birlikte kararlı sürümünü yayınlayacağı iOS 14 ile birlikte artık varsayılan internet tarayıcısı olarak DuckDuckGo’yu ayarlayabiliyoruz. iPhone cihazınızda Safari kullanmaktan sıkıldıysanız ve gizlilik konusunda iyi özelliklere sahip olan DuckDuckGo’yu varsayılan olarak kullanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyiniz. Ancak öncelikle App Store’dan DuckDuckGo’nun güncel olduğundan emin olun.

  • İlk adım olarak iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasına girin. Uygulamada aşağı kaydırın ve ayarların alt bölümünde görünen uygulamalar listesinden “DuckDuckGo”ya dokunun.
iOS-14-Varsayilan-Tarayici-DuckDuckGo-1
  • DuckDuckGo’yu seçtikten sonra burada “Varsayılan Tarayıcı Uygulaması” seçeneğini göreceksiniz. Burada muhtemelen şu an da varsayılan tarayıcı “Safari” olarak işaretli olacaktır. Sadece buranın üzerinde DuckDuckGo’ya gelin ve buradan “DuckDuckGo”yu seçin.
iOS-14-Varsayilan-Tarayici-DuckDuckGo-2

İşte iOS 14 sürümünde varsayılan internet tarayıcı uygulamasını DuckDuckGo olarak belirlemek bu kadar kolay! Farklı bir tarayıcıyı varsayılan tarayıcınız yapmak isterseniz yine aynı yöntemi takip edebilirsiniz. Ancak DuckDuckGo’nun gizlilik, güvenlik ve hız konusunda etkili bir sonuç ortaya koyduğunu düşünürsek çok fazla alternatifinin olduğunu söyleyemeyiz.

Eğer yeniden Safari’yi varsayılan olarak ayarlamak isterseniz, bu adımların izleyin ve seçim ekranında Safari’yi seçin. iOS 14 ile birlikte sunulan varsayılan uygulama olarak seçme özelliğini farklı uygulamalarda da kullanabileceğiz. Bununla ilgili yeni rehber yazılarını da yine Teknobuk.com üzerinden sizinle paylaşıyor olacağız. Bu nedenle bizi takip etmeye devam edin.

“iOS 14: DuckDuckGo’yu iPhone’da Varsayılan Tarayıcı Olarak Ayarlama” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir