iPhone 3GS Güney Kore’de Yeniden Satılacak

Artık on yıldan fazla bir süredir akıllı telefon kullandığımız için, erken modellerin resmi olarak “retro” cihazlar olarak lanse edilebileceği bir noktadayız. Bunun bir örneği, Güney Kore’de, SK Telink’in 2009 yılında piyasaya sürülen Apple’ın iPhone 3GS’sini sınırlı sayıda satması bekleniyor. Son zamanlarda bir depoda yeni, açılmamış ünitelerden oluşan bir koleksiyon keşfedildi ve firma, bu ayın sonunda cihazı yeniden müşterilere sunacak.

Telefonlar son dokuz yıldır orjinal ambalajlarında duruyorlar, bu yüzden SK Telink, akıllı telefonu satışa çıkarmadan önce pillerin iyi durumda olduğundan emin olmak için onları test edeceğini söylüyor. iPhone 3GS çok eski olduğundan, sadece 44.000 won ya da yaklaşık $41’a mal olacak ve kontratsız satılacaklar.

iphone3gs

En Azından Bir Kulaklık Girişi Var

Haziran 2009’da ilk kez piyasaya sunulduğunda, iPhone 3GS, iki yıllık bir AT&T sözleşmesiyle 8GB’lık bir model için $99 olarak fiyatlandırıldı. Günümüzün en gelişmiş özelliklerinden bazıları, 3G ağları desteği – LTE’yi unut – ve arka tarafta 3 megapiksel kamera da dahil olmak üzere bugünün standartlarına göre oldukça eski. Ama en azından standart bir kulaklık jakı var.

Yavaş veri hızlarına ek olarak, kullanıcılar iPhone 3GS’nin iOS 6’dan bu yana desteklenmediği gerçeğiyle uğraşmak zorunda kalacaklar, bu yüzden herhangi bir modern uygulamayı kullanmayı veya indirmeyi unutun. Güvenilir bir şekilde halledebileceği tek şey, telefon görüşmelerini yapmak ve kabul etmek, dokunmatik ekrana rağmen retro bir durum vermek. Firmanın kaç ünite telefonu depoladağına dair bir bilgi yok ama Güney Kore’de modern bir retro cihaz arayanlar bir tane almak isteyebilir.

Kaynak: https://www.slashgear.com/iphone-3gs-to-be-sold-once-again-in-south-korea-16534474/

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir