Koronavirüs Salgını Bu Sefer de Kripto Para Piyasasını Vurdu

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse bütün piyasalar etkilendi ancak Bitcoin bundan çok daha fazla zarar gördü diyebiliriz.

Bitcoin resmen çakıldı. 2008 mali krizini tahmin eden bir ekonomi tahmincisi yeni öngörülerde bulundu. ona göre başka bir mali çöküş kapıda.

Bilmeyenler için Bitcoin ile ilgili bazı kısa bilgiler verelim. Kripto para birimleri içerisinde en değerlisi olarak bilinen Bitcoin çok hızlı bir şekilde değişiyor. Bazen 10 bin dolar civarlarında işlem gören Bitcoin, hızlı bir şekilde 5 bin dolar seviyelerine kadar gerileyebiliyor. Özellikle de herkesin beklediği halving öncesinde çok ciddi düşüşler olacağı ifade ediliyor.

ABD borsaları 15 dakika süreyle dondurulmuştu. Dünya genelindeki bankalarda da buna benzer yöntemler deneniyor. Tüm bu gelişmeler ciddi bir ekonomik ve finansal istikrarsızlığa doğru gittiğimizi gösteriyor. Bunların üstüne Bitcoin gibi önemli bir para biriminin de düşüş yaşanması akıllardaki soru işaretini arttırıyor.

5dc8ebb5c03c0e01b880750d


Küresel piyasalarda yaşanan sert satış dalgasından ve Koronavirüs den etkilenen kripto para piyasasında sert satışlar gelmeye devam ediyor .

Küresel hisse senedi piyasalarındaki sert satış dalgası kripto para piyasalarında da büyük satışlara neden oldu. Kripto para piyasalarının en büyük birimi Bitcoin’in değeri 5 bin 387 dolara kadar geriledi.

Coinmarketcap.com verilerine göre, toplam 5 bin 201 kripto para biriminin işlem gördüğü piyasaların toplam hacmi de düşerek 263 milyar dolar düzeyine geriledi.

Normal şartlarda Bitcoin gibi kripto para birimlerinin yatırımcısına çok fazla kazandırdığı söylenir. Ancak bu sefer Bitcoin ne yazık ki yatırımcısına kazandırmak bir yana kaybettirdi. Sizce Bitcoin yeniden eski değerine kavuşabilecek mi?

kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir