Kültür ve Turizm Bakanı, İç Turizm Hareketliliği İçin Tarih Verdi!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir televizyon kanalının canlı yayınına katıldı. Katıldığı bu canlı yayında yeni tip koronavirüs salgınının iç ve dış turizm üzerindeki etkilerine ve olumsuz süreçlerine değindi. Ersoy, aynı zamanda turizm konusunda önümüzdeki süreçteki beklentilere ilişkin açıklamalarda da bulundu.

Turizm Bakanı, konuşmasında virüsün küresel etkisinden de bahsetti. Bunun yanında bu küresel salgının dünya gibi Türkiye’de de birçok olumsuz etki bıraktığını bahsetti. Aynı zamanda Türkiye’nin bu gibi krizlerden her zaman ders çıkardığını ve gelecek için daha sıkı önlemler aldığını dile getirdi.

türkiye-turizm-deniz-sahil-1

Birçok ülkede normal hayata dönüş konusunda çeşitli adımların atıldığı konusuna değinen Ersoy, Türkiye’deki iç ve dış turizm konuları hakkında da şu sözleri söyledi:

“Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar. Haziran ortalarından sonra da dış turizmin belli ülkelerde başlayacağını düşünüyoruz. (Kovid-19 süreci) Otelleri kapatmadık, hava ve kara trafikleri durdurulduğu için tesisler kendileri kapatmak zorunda kaldı. Genelgeler ve kriterler konusunda gerekli adımları attık. Güvenli algının tamamen sağlanması gerekiyor. Bunun için de detaylı bir sertifikasyon programı başlattık. Dünyada ilk oldu, AB de benzer bir çalışma yapma kararı aldı.”

“Kültür ve Turizm Bakanı, İç Turizm Hareketliliği İçin Tarih Verdi!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir