Microsoft, Discord’u Satın Almak İçin Milyarlarca Doları Gözden Çıkardı

Güvenilir kaynaklara dayandırılan iddiaya göre Microsoft, Discord’u satın almak için milyarlarca doları gözden çıkarmış durumda. Konuya yakın kaynaklara göre şirketin popüler sesli ve yazılı sohbet platformu Discord için 10 milyar ABD Dolarını aşan bir bedeli ödemeye hazır olduğu belirtilmektedir.

Bir Reuters raporuna göre Discord, potansiyel alıcılara sahip. Aynı zamanda kaynaklara göre Microsoft onu satın alabilecek şirketlerden biri konumundadır. Bunun yanı sıra bazı raporlar, Discord’un bu satma işlemi yerine halka açılmayı planladığını belirtmektedir. Yoğun söylentilerin olduğu bu konuyla ilgili olarak yakında resmi bir duyurunun gerçekleşmesini beklemekteyiz.

Ne yazık ki Microsoft, konu hakkında yorum yapmayı en azından şimdilik reddetti. Ancak Discord da herhangi bir soruyu henüz yanıtlamadı. Discord, geçen yılın Aralık ayı itibarıyla yaklaşık 7 milyar ABD Doları değerinde olan bir şirkettir. Bilmeyenler için Discord, oyuncuların sohbet etmek için toplanabileceği bir platform olarak yola çıktı. Daha sonrasında ise bu odağı değiştirerek herhangi bir konuda ilgili olan benzer kişilerin birbiri ile tanışıp, buluşarak sesli veya yazılı sohbet edebileceği bir platform hâline geldi.

discord-microsoft-1024x576

Buna ek olarak Discord, sanal partiler ve toplantılar oluşturmak için de kullanılabilir. Dolayısıyla Microsoft, bu işlevleri yerine getiren bir platformu bünyesine katmak istemektedir. Aynı zamanda Microsoft, muhtemelen video oyun endüstrisindeki konumunu da bu girişim ile birlikte güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Eğer bu anlaşma sonuçlanırsa, Microsoft’un geçen yıldan bu yana yaptığı en büyük satın alım olacaktır. Şirket, geçtiğimiz sene yüksek bir meblağ ile ZeniMax Media’yı satın almıştı. Bu satın alma aynı zamanda oyun endüstrisindeki yükselişin ortasında gerçekleşecek. Bildiğiniz gibi koronavirüs salgını nedeniyle evde zaman geçiren insanlar bilgisayar oyunları ile keyif alıyorlar. Bu konuyla ilgili yeni detaylar geldikçe sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Microsoft, Discord’u Satın Almak İçin Milyarlarca Doları Gözden Çıkardı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir