Mutlaka İzlemeniz Gereken Girişimcilik Filmleri (2020)

Girişimcilik, son zamanlarda oldukça popüler bir kavram haline gelmiş durumda. Her geçen gün yeni fikirlerin ve girişimlerin doğduğu bu günlerde birçok kişi kendi girişimini oluşturmanın hayalini kurmaktadır. Apple‘ın “Eski kuralları çağdaş yeniliklerle yorumlayan ve aksiyona geçiren beceri.” olarak tanımladığı girişimcilik kavramı ile ilgili bazı filmleri sizler için derledik. Bu yazımızda girişimcilik konusunda fikir sahibi olabileceğiniz ve mutlaka izlemeniz gereken girişimcilik filmleri listesi hazırladık.

Listeye eklediğimiz filmlerin tamamı bir konu üzerine odaklandığı zaman başarıya ulaşmış olan kişileri ve grupları konu alıyor. Birçok kişi girişimcilik denince hemen bir şirket veya teknolojik buluşu aklına getiriyor ancak girişimcilik sadece bununla sınırlı bir kavram değildir. Listemizdeki tüm filmlerde bir işe odaklanıldığı ve başarıya giden yolda tüm engelleri inanarak aştığınız zaman o işte nasıl bir duruma yükseleceğiniz anlatılıyor. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

İşte Mutlaka İzlemeniz Gereken Girişimcilik Filmleri:

Devrim Arabaları, Tolga Örnek’in yazıp yönettiği dram türündeki Türk filmi. 1961 yılında yapılan Devrim adlı otomobilin üretimini ve bu esnada projede çalışanların yaşadıklarını konu almaktadır. Girişimcilik konusunda ilham verebilecek bu filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Girişimzel üzerinden “Devrim Arabaları” filmini izlemek için buraya tıklayınız.

Rocky, Amerikalı bir işçinin, iş dışı zamanlarında yerel bir kulüpte boks yaparken keşfedilerek kısa zaman içinde dünya şampiyonluğuna kadar giden yolda başından geçenleri konu alan film, aynı zamanda Rocky’nin Adrian’la olan aşkını ve antrenörü Mickey ile olan baba/oğul yakınlığındaki ilişkisini de seyirciye sunuyor.

Girişimzel üzerinden “Rocky” filmini izlemek için buraya tıklayınız.

jOBS, senaryosunu Matt Whiteley’in yazdığı ve yönetmenliğini Joshua Michael Stern’in yaptığı, Steve Jobs’un hayat hikâyesini anlatan 2013 ABD yapımı biyografik dram filmidir. Filmde Jobs’un 1974 yılında Reed Koleji öğrenciliğinden 2001 yılındaki iPod tanıtımına kadar olan hayatı anlatılmaktadır.

Girişimzel üzerinden “jOBS” filmini izlemek için buraya tıklayınız.

The Founder, John Lee Hancock’un yönettiği ve Robert Siegel’in yazdığı 2016 yapımı Amerikan biyografik drama filmidir. Michael Keaton’ın işadamı Ray Kroc olarak rol aldığı film, McDonald’s fast-food restoran zincirinin kuruluş hikayesini seyirciye anlatıyor.

Girişimzel üzerinden “The Founder” filmini izlemek için buraya tıklayınız.

Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu’nun yaptığı, senaryosunu Barış Pirhasan’ın yazdığı, biyografi ve dram türündeki Türk sinema filmi. Film, Cep Herkülü lakaplı ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatmaktadır.

Girişimzel üzerinden “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmini izlemek için buraya tıklayınız.

The Social Network, 2010 yapımı David Fincher imzalı başrollerini Jesse Eisenberg ve Andrew Garfield’ın paylaştığı 3 Oscar ödüllü ABD filmidir. Film, Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’in Facebook’u geliştirirken yaşadığı anları ve zorlukları izleyici ile buluşturmaktadır.

Girişimzel üzerinden “The Social Network” filmini izlemek için buraya tıklayınız.

The Wolf of Wall Street, 2013 ABD yapımı kara komedi filmidir. Yönetmenliğini Martin Scorsese üstlenmiştir, senaryosu Jordan Belfort’un aynı isimli otobiyografik romanından Terence Winter tarafından uyarlanmıştır. Filmin başrolünde hırslı borsacı Jordan Belfort rolünde Leonardo DiCaprio yer almaktadır.

Girişimzel üzerinden “The Wolf of Wall Street” filmini izlemek için buraya tıklayınız.

Girişimcilik Odaklı Liste Sitesi: Girişimzel

Bu yazımızda hazırlamış olduğumuz girişimcilik filmleri listesi, Girişimzel tarafından listelenmiş ve paylaşılmış popüler girişimcilik filmlerinden oluşmaktadır. Siz de bunun gibi girişimcilik filmlerinin yanı sıra girişimcilik odaklı dizi, belgesel ve kitap gibi içeriklere Girişimzel sitesi üzerinden ulaşabilir ve bu tür içeriklere göz atabilirsiniz. Aynı zamanda siteye üye olup kendi favori girişimcilik içeriklerinizi de profiline ekleyebilirsiniz.

“Mutlaka İzlemeniz Gereken Girişimcilik Filmleri (2020)” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir