Netflix, 2020’nin İkinci Çeyreğinde 10 Milyon Yeni Abone Kazandı

Netflix, etkisini hala devam ettiren Covid-19 pandemisinde oldukça iyi bir performans sergilemeye devam ediyor. Popüler dizi ve film izleme platformu olan Netflix, 2020 yılının ikinci çeyreğinde 10 milyon yeni abone kazanmayı başardı. Ülkeler ekonomilerini küresel olarak yeniden açmalarına rağmen hala birçok kişi evden çalışmaya devam ediyor. Bu durum evden çalışan kişilere yayın platformlarını takip etmek için daha fazla boş vakit tanıyor.

Popüler yayın platformu sadece 2020’nin ilk çeyreğinde 15,8 milyon yeni aboneyi platforma kazandırmayı başarmıştı. Şimdi ise yılın ikinci çeyreği tamamlandığında bu sayı 26 milyon yeni premium kullanıcıya yükselmiş durumda. Netflix’in 2019 yılının tamamında kazanmış olduğu 28 milyon adet yeni premium kullanıcı ile bu sayıyı kıyaslarsak platformun 2020 yılında ne kadar iyi bir performans sergilediğini daha iyi bir şekilde anlayabiliriz.

Açıkçası Netflix’in 2020 yılının geri kalan bölümünde bu büyümeyi devam ettirip ettiremeyeceğini söylemek oldukça zor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki birkaç ay içinde sadece 2,5 milyon yeni abonenin platforma üye olmasının beklendiği belirtiliyor. Bu tahminin oldukça muhafazakar ve bir o kadar da gerçekçi olduğunu söyleyebiliriz.

Netflix-1024x536

Netflix, Yılın Geri Kalanında Talebin Düşeceğini Belirtiyor

Netflix yetkilileri ve analistleri birinci ve ikinci çeyrek sonuçlarının 2020’nin ikinci yarısında olacak olan talebi düşüreceğini düşünüyor. Başka bir şekilde belirtmek gerekirse, koronavirüs salgını dolayısıyla zaten birçok kişi Netflix’e abone oldu. Bu tarz dizi ve film izlemeyi seven çoğu kişi zaten bu olayı gerçekleştirdi. Dolayısıyla yılın ikinci yarısında platforma abone olmayı düşünen potansiyel yeni kişi sayısı azalmış oldu.

Netflix etkileyici bir yeni abone kazanma durumu elde etmiş olsa da dizi ve film sektöründe durumlar pek de iyi değil. Koronavirüs salgını nedeniyle birçok dizi ve film birkaç ay sonraya ertelendi. Bazı dizilerin yeni sezonları 2021 yılında çekilmek üzere ertelendi ve yayın tarihleri değiştirildi. Söz konusu dizi ve filmlerin çekim süreçleri normale daha hızlı bir şekilde dönerse Netflix’in bu başarısı kalıcı olmayı başarmak konusunda daha yüksek şansa sahip olabilir.

“Netflix, 2020’nin İkinci Çeyreğinde 10 Milyon Yeni Abone Kazandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir