New York’ta Zoom Üzerinden Evlenmeye İzin Veriliyor

Şu anda New York’ta 242 binden fazla koronavirüs vakası ve 10 binden fazla can kaybı var. Bu sayılarla New York koronavirüs salgınının merkez üstü haline gelmiş durumda. Mart ayında ABD’de etkisini göstermeye başlayan salgın beraberinde sokağa çıkma kısıtlamalarını ve sosyal mesafe uygulamalarını getirdi. Bu nedenle hiçbir topluluk toplantısı ve düğün düzenlenemiyor. Bundan dolayı New York Valisi, Zoom video konferans uygulaması üzerinden evlenmeye izin veren bir kararname yayınladı.

New York’ta evlenme hazırlığında olanları sevindiren bu haber eyalet valisinin paylaştığı Twitter gönderisi ile geldi. Vali Cuomo, New Yorluların uzaktan evlilik lisansı almalarına ve katiplerin video konferans yoluyla düğün törenleri yapmalarına izin verileceğini bildirdi.

New-York-Valisi-Uzaktan-Evlilik-Kararname-Twitter-Duyuru

Yayınlanan kararname dahilinde New York’ta evlenecek olan kişiler herhangi bir video konferans uygulama üzerinden evlenebilecekler. Koronavirüs salgınının tavan yaptığı bu günlerde bu yöntem evlilik için olmasa da oldukça kullanılıyor.

New York Valisi, kişisel olarak Zoom uygulamasını tercih ettiğini belirtti. Ayrıca bu yeni kararnameden bahsederken şöyle dedi: “Şu anda evlilik konusunda herhangi bir mazeret yok. Bu işlemi artık Zoom ile yapabilirsiniz.”

Şu anda Zoom uygulaması, 300 milyondan fazla aktif kullanıcı tarafından kullanılan popüler bir video konferans hizmetidir. Ancak uygulamanın hızla popülerleşmesi ile birlikte güvenlik konusunda bazı endişeler de oluşmaya başladı.

“New York’ta Zoom Üzerinden Evlenmeye İzin Veriliyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir