Realme, 2020’nin Son Çeyreğinde Akıllı Telefon Satışlarını İkiye Katladı

Counterpoint Research, son raporunu açıkladı. Apple ve Samsung 2020’nin 4. çeyreğinde akıllı telefon satışları açısından zirvede kaldı. Apple, bu çeyrekte Samsung’u geride bıraktı. Ancak yükselen oyuncu olarak zirveye çıkan Realme oldu. Şirket, 2020’de akıllı telefon satışlarını neredeyse ikiye katladı. Bununla birlikte Realme, en çok büyüyen akıllı telefon üreticisi oldu.

Counterpoint raporunda sadece 2020’nin son çeyreğine ait rakamları değil, tüm yıl için de rakamları paylaştı. Realme’nin 2020’nin 4. çeyreğinde akıllı telefon gönderileri, 2019’un aynı çeyreğine kıyasla neredeyse iki katına çıktı. 2019’un son çeyreğinde Realme, yaklaşık 7,8 milyon cihaz sattı. Buna karşın şirket, 2020’nin son çeyreğinde neredeyse iki katı olan 14 milyon akıllı telefon sattı.

Tüm yıl raporuna bakıldığında ise şirketin 2019’daki 25,7 milyona kıyasla 2020 yılında 42,4 milyon civarında cihaz satışı yaptığı görülüyor. Sonuç olarak Çin merkezli akıllı telefon telefon üreticisi, 2019’da %2 iken geçen yıl ise %3 pazar payı elde etmeyi başardı. Bununla birlikte yıllık olarak yüzde 1 seviyesinde bir artış gözlemlemiş olduk.

counterpoint-rapor-1024x533

Rapora göre Realme; Samsung, Apple, Huawei ve Xiaomi gibi diğer büyük akıllı telefon oyuncuları arasında yıllık %65 büyüme ile 2020 yılında en çok büyüyen şirket oldu. Bununla birlikte rapora göre, şirketin 2019’da %417 büyüdüğü gösteriliyor. Bu büyüme oranı ile karşılaştırabileceğimiz pek bir firma da zaten bulunmuyor.

Şimdi, sayılardaki bu artışların başlıca nedeni, şirketin Hindistan ve Çin gibi pazarlardaki popülaritesidir. Şirket, cep dostu fiyatlarla üst düzey özellikler sunduğundan, Realme akıllı telefonlar Hindistan’da oldukça popüler. Sonuç olarak Realme, geçen yıl Noel sezonunda Hindistan’da yaklaşık 6,3 milyon cihaz satmayı başardı.

“Realme, 2020’nin Son Çeyreğinde Akıllı Telefon Satışlarını İkiye Katladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir