Rus Virolog Tarih Verdi: Koronavirüsün Saldırganlığı Azalıyor mu?

Koronavirüsün saldırganlığı azalıyor mu? Azalıyorsa ne zaman? Belirli bir tarih var mı?

Yapılan açıklamalara göre koronavirüsün saldırganlığı bir sene içerisinde düşüşe geçecek. Rus viroloji uzmanı Prof. Dr. Anatoliy Altşteyn, koronavirüsün saldırganlığının en az bir sene içerisinde düşüşe geçeceğini açıkladı.

Gazeteye açıklamalarda bulunan Altşteyn, koronavirüsün saldırganlığında azalması için en az bir sene geçmesi gerektiğini açıkladı.

koroanvirüs-saldırgan-2

Altşteyn,“Bir yıldan üç yıla kadar, belki daha fazla. Bu konunda yapılacak hiçbir şey yok, SARS-CoV-2 böyledir” ifadelerini kullandı.

Altşteyn koronavirüsn insandan insana geçtikçe adapte olduğunu ve taşıyıcısını öldürmeyi öğrendiğini, bundan dolayı yayılmaya devam edebildiğini açıkladı. İnsanı ağır bir şekilde hastalandırmanın koronavirüse bir yararı olmadığını belirten Altşteyn, böyle bir durumda çevrede bulunan diğer kişiler ile teması kestiğini ve enfeksiyonu o kadar aktif bir şekilde yaymadığını açıkladı.

Rus uzman, salgın hastalıkların sadece ilk dönemlerde ağır geçtiğini, ancak daha sonrasında ise hastalığın giderek daha hafif bir şekilde geçirildiği sonucuna ulaştıklarını açıkladı.

“Koronavirüsler prensip olarak vücutlara yumuşak davranmaya, yani çok fazla zarar vermeden onların imkanlarından faydalanmaya, çoğalmaya ve yaşamaya adapte olmuş durumdalar.”

Altşteyn yeni koroanvirüsün de aynı şekilde devam edeceğini umduğunu belirtti ancak bu virüsün yüksek insidans oranı ile diğer koronavirüslerden daha farklı olduğunu belirtti.

“Rus Virolog Tarih Verdi: Koronavirüsün Saldırganlığı Azalıyor mu?” haberi hakkındaki düşüncelerinizi alt tarafta bulunan yorumlar kısımından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir