Starbucks, Türkiye’deki Şubelerini Koronavirüs Sebebiyle Kapattı

Kısa bir sürede tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüs nedeniyle geniş önlemler alınmaya devam ediliyor. Starbucks da İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar ile birlikte Türkiye’de bulunan şubelerini geçici olarak kapatma kararı aldığını açıkladı.

starbucks-kapatıldı-2

Koronavirüs salgının etkisini hızla göstermeye devam etmesinden sonra Bakanlıklar ülke çapında oldukça geniş önlemler almaya başladı. Dün İçişleri Bakanlığından gelen açıklama ile birlikte tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu ve kafeler geçici bir süre için kapatılacağı bilgisi verildi. İçişlerinden gelen bu karar ile birlikte iş yeri sahipleri dün gece 00:00 itibarı ile şubelerini kapatmaya başladı. Starbucks Türkiye de yatığı açıklama ile İçişleri Bakanlığının verdiği karar doğrultusuyla şubelerini geçici bir süreliğine kapatma kararı aldığını açıkladı.

Starbucks Türkiye, “İçişleri Bakanlığı’nın tedbirleri doğrultusunda 16 Mart 2020 saat 24.00 itibariyle ülke genelinde insanların birbirine yakın olarak bulunabileceği tüm tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, kahvehane, kafe ve kafeterya vb. faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştur. Starbucks mağazalarımızı da geçici olarak kapatmış bulunuyoruz” açıklamasını yaptı.

İçişleri Baknlığı tarafında yapılan bu uygulama ne kadar daha devam edecek henüz belli değil. Dün gece 00:00 kapatılması gerekn işletmeler için kolluk kuvvetleri sıkı bir denetime başladı. Bu gibi sosyal ortamların kapatılması tabii ki boş sokak görüntülerini beraberinde getirdi.

Bu haber hakkında düşündüklerini alt tarafta bulunan yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir