Tesla, Yakında Kripto Para Birimleri İle Ödeme Almaya Başlayacak

Tesla, şüphesiz otonom sürüş sektörü söz konusu olduğunda lider şirketlerin başında gelmektedir. ABD merkezli şirket, geçtiğimiz gün yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin’e yatırım yaptığını duyurdu. Bununla birlikte şirketin yakında kripto para birimleri üzerinden ödeme almaya başlayacağı söylenmektedir. Eğer bu gerçekleşirse bu yöntem ile birlikte müşteriler otomobil satın alabilecek.

Bu Bitcon yatırımı duyurusundan sonra önemli bir rekor da kırılmış oldu. Ayrıca Bitcon, yüzde 14 seviyesinde artış göstererek 44 bin doların üzerinde yeni bir rekor kırdı. Analistler, dünyanın en tanınmış şirketlerinden biri olan Tesla’nın bu son hamlesinin Bitcoin için oyun değiştirici bir hamle olabileceğine inanıyor.

Elektrikli otomobil üreticisi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir başvuru yaptı. Bu başvuruda, “Yakın gelecekte, geçerli yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı bir temelde Bitcoin’i ürünlerimiz için bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başlamayı umuyoruz.” dedi.

Tesla-Bitcoin-Yatirim-1024x576

Tüm bunlara ek olarak Tesla, yatırım politikasını güncelledi. Şirket, bu güncellemeyi daha fazla esneklik sunabilmek için yaptı. Aynı zamanda bunun farklı nedenleri de var. Bu durum, yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirisini çeşitlendirecek. Aynı zamanda bu nakit getirisini maksimize etmek konusunda katkı sağlayacak.

Bununla birlikte son zamanlarda kripto para birimlerine olan ilginin arttığını görüyoruz. Özellikle Elon Musk ve yöneticisi olduğu şirketler bu konuda yeni hamleler yapıyor. Başarılı iş insanının sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar da ilgiyi bu noktaya çekebiliyor. Bu da elbette başta Bitcoin olmak üzere çeşitli kripto paraların değerlenmesinin önünü açıyor.

“Tesla, Yakında Kripto Para Birimleri İle Ödeme Almaya Başlayacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir