Tim Cook, Önümüzdeki On Yıl İçinde Apple’dan Ayrılabileceğini Belirtti

Steve Jobs’un Ekim 2011’de zamansız ölümünden sonra Tim Cook, Apple’ın sorumluluğunu CEO olarak üstlendi. O zamandan beri Cook, teknoloji devine liderlik etti ve birçok büyük çabaya imza attı. Bununla birlikte Tim Cook, yakın tarihli bir podcast röportajında​​önümüzdeki on yıl içinde bir noktada Apple’dan ayrılabileceğini belirtti.

Cook, Auburn Üniversitesi’nden 1982’de mezun oldu ve 12 yıl boyunca IBM’in bilgisayar bölümünde çalıştı. Ayrıca 1998’de Apple’a geçmeden önce Compaq’ta yalnızca altı ay boyunca kurumsal materyallerin başkan yardımcısıydı. Cook, Apple’daki ilk günlerinde maliyet düşürme yöntemleri ve kar getirme yetenekleriyle biliniyordu. Bununla birlikte Steve Jobs’un ölümünden sonra Apple’ın İcra Kurulu Başkanı oldu.

Apple, Tim Cook liderliğinde birkaç yenilikçi ürün geliştirdi. Aynı zamanda Apple Watch ve AirPods serisi gibi yeni ürün serilerini tanıttı. Bununla birlikte trilyon dolarlık bir şirket haline geldi. Bunlara ek olarak Tim Cook, ırkçılığa ve sosyal adaletsizliğe karşı savaşan bir aktivisttir.

tim-cook-apple-1024x512

Tim Cook, katıldığı podcastte sosyal medyanın toplum üzerindeki etkilerinden bahsetti. Aynı zamanda kendisine “Tim Apple” denmesine ve Epic Games davası gibi çeşitli konulara da değindi. Bununla birlikte podcast röportajındaki sunucu Swisher, Tim Cook’a elektrikli otomobillerin ve Elon Musk ile Tesla’nın geleceğini de sordu.

Röportajın sonlarına doğru Swisher, Cook’un Apple’da 10 yıl daha çalışıp çalışmayacağını sordu. Bununla birlikte Cook, bu soruya olumsuz bir yanıt verdi. Tim Cook, bu soruyla ilgili olarak 10 yılın uzun bir süre olduğunu ve bir 10 yıl daha Apple’daki görevini yürütmeyeceğini belirtti. Aynı zamanda şu anda harika hissettiğini ve bu ayrılık için bir tarih olmadığını söyledi.

“Tim Cook, Önümüzdeki On Yıl İçinde Apple’dan Ayrılabileceğini Belirtti” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir