Twitter, Kilitli Hesapları Takipçi Sayınızdan Kaldırıyor

Twitter takipçi sayınız yakında küçülüyor olabilir. Bugün mikroblog servisi, bu hafta başlayan takipçilerinizden kilitli hesapları temizlemeye başlayacağını duyurdu. Bir blog gönderisine göre, “Çoğu kişi dört takipçi veya daha az değişiklik görecek; daha büyük takipçi sayıları olan kullanıcılar ise daha önemli bir düşüş yaşayacak.” Ancak bu hafta değişikliklerin sonunu göstermeyecek. Twitter, takip eden hesapların düzenli olarak değişebileceğini belirterek “sorunlu hesapları proaktif olarak tanımlamak ve onlara meydan okumak için devam eden çalışmanın bir parçası” olarak nitelendirdi.

Bir tazeleme aracı olarak, Twitter olağandışı etkinliği fark ettiğinde ve şifre değişikliğini zorladığında bir hesap kilitlenir. Şifre bir ay içinde değiştirilmediyse, hesap kilitlenir ve tweet göndermekten, retweet göndermekten veya başkalarından gelen mesajları beğenmekten vazgeçirir.

Geçtiğimiz hafta, Twitter’ın Mayıs ve Haziran ayları arasında yaklaşık 70 milyon hesap askıya aldığı anlaşıldı. Şirket, Washington Post’a verdiği demeçte, aktif kullanıcıların miktarında “bir miktar etki” bulunmadı.

Twitter açıkça, bu hafta takipçi sayımlarının kaldırılmasının günlük kullanıcılarını etkilemeyeceğini açıkça belirtti. “Bugünkü değişiklik, MAU (aylık aktif kullanıcılar) veya DAU’yu (günlük etkin kullanıcılar) etkilemese de, hizmetten kaldırdığımız ve sağlıklı bir kamuya açık konuşmaya olan bağlılığımızın bir parçası olarak sunulan bazı hesapların, genel olarak raporlanan metrikleri etkileme potansiyeli vardır.”

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir