YouTube’un Atlanamaz Reklamları Yakında Daha Çok Yayıncıya Yayılacak

Google’ın sahip olduğu YouTube, yayıncıların içeriklerinden para kazanma ve daha fazla gelir elde etme platformundaki atlanamayan reklam konseptini genişletiyor. Değişiklik gelecek hafta yayınlanmaya başlayacak ve uygun içerik oluşturucuların gösterge tablosunda bir bildirim alacak, şirket yetkilileri Cuma günü geç saatlerde YouTube’un İçerik Oluşturucu İçeriği kanalına yüklenen bir videoda söylediklerini açıkladı.

İçerik oluşturucular, kanallarında zaten var olan videolar için atlanamayan reklamları etkinleştirmek için bir seçenek de alırlar. İçerik paylaşma platformu, içerik oluşturucuların, bu yeni özelliğin kitlelere çekici olup olmadığını ve yeni gelir akışı sağlayıp sağlamadığını kendi kendilerine analiz etmek için birden çok videosunda atlanamayan reklamları toplu olarak ekleyebilecekleri veya kaldırabilecekleri yeni bir araç da ekliyor.

youtube-ads-skip

Yeni özellik, YouTube İş Ortağı Programı’nın parçası olan tüm içerik oluşturuculara ulaşacak. Temel olarak, platformda içeriklerinden para kazanan içerik oluşturucular, önümüzdeki haftalarda özellik kullanıma sunulduğunda, atlanamayan reklamları platformlarında etkinleştirebilecektir.

Daha fazla içerik oluşturucu, YouTube’daki düşük gelir akışıyla ilgili şikayette bulunarak, YouTube’daki bu hareket, içerik oluşturucuların platforma sadık kalmaları ve farklı gelir kaynakları sunan diğer alternatifleri aramaları için bir teşvik gibi görünmektedir. Eğer işe yarayacaksa, bekleyip görmemiz gerekecek.

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir