2021 Yılında Hem Android Hem de iOS İçin Yeni Emojiler Gelmeyebilir

Koronavirüs salgını normal hayat üzerinde birçok etki bırakıyor. Ama sadece normal hayatla kalmıyor dijital dünyayı da etkiliyor. Bu etkilerden dolayı 2021 yılında hem Android hem de iOS için yeni emojiler gelmeyebilir.

Her yıl piyasaya sürülen yeni emojilere kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Unicode Konsorsiyumu (UC) karar veriyor. UC yaptığı bir açıklama ile, her sene Mart ayında tanıttığı yeni emoji ikonlarını 2021 yılı için Mart ayından Eylül ayına kadar ertelediğini belirtti.

Bu karardan şunu anlıyoruz ki yeni emojiler oldukça geç bir tarihte karşımıza çıkacak. Bunun yanında farklı şirketler, yeni emojileri kendi arayüz ve işletim sistemlerine göre uyarladıkları için emojiler tanıtılır tanıtılmaz cihazlardaki yerini alamıyor. iOS ve Android gibi işletim sistemlerinde bu emojilerin yer alması ve uyarlanması aylarca sürebiliyor. Bundan dolayı 2021 yılının son çeyreğinde tanıtılacak yeni emojilerin bize anca 2022 yılında ulaşabileceği düşünülüyor.

emoji-telefon-1024x621

Örnek vermek gerekirse UC, 2019 yılının emojilerini geçtiğimiz sene Mart ayında tanıttı. Bu tanıtımdan tam dört ay sonra Apple yeni emojiler ile ilgili duyuru yaptı ve emojilerin geleceğini açıkladı. Şirket bu yeni emojileri Eylül ayında piyasaya sürdüğü iOS 13 sürümünün bir parçası olarak akıllı telefonlara ve tabletlere sundu.

Yani bu durumdan şunu çıkarabiliriz, yeni emojilerin son kullanıcıya ulaşması ortalama 6 ay kadar sürebiliyor. Bu yüzden Eylül 2021’de tanıtılacak yeni emojiler ancak ve ancak 2022 yılında akıllı telefonlarımıza ulaşacak. Bu durum hoş olmasa da yapacak bir şey yok ne yazık ki. Bir sonraki yeni emoji grubu hakkında pek fazla bilgiye sahip değiliz çünkü hala yayınlanmaları için uzun bir süre var.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir