90’ların Unutulmaz, En Sevilen Efsane Türk Dizileri

Bu yazımızda sizlere 90’lı yılların unutulmaz efsane Türk dizileri hakkında bir liste hazırladık. Sizin için hazırladığımız bu liste herhangi bir üstünlük sıralamasına göre düzenlenmemiştir. Şimdi isterseniz en efsane Türk dizileri listesine göz atalım.

Bizimkiler

90-lar

Aynı apartmanın içerisinde yaşayan yedi tane birbirinden farklı ailenin hayatını konu edinen dizi, Bizimkiler, Türkiye televizyon tarihinin en uzun süren dizilerinden biridir.

Çiçek Taksi

90-lar-3

Çiçek Taksi dizisinde, Çiçek Taksi durağında çalışan şoförlerin günlük hayatı hem komik hem de duygusal tarafları ile seyirciye başarılı bir şekilde aktarılmış.

İnce İnce Yasemince

90-lar-5

Yasemin Yalçın, İnce ince yasemince dizisinde Sürahi Hnaım, Gülazer, Haberman, Alican, Keloğlan gibi birçok karakteri skeçler halinde komik bir şekilde seyirciye geçirmeyi başarmıştır.

Perihan Abla

90-lar-6

Perihan Abla dizisinde, iki kardeşine bakmak zorunda olan Perihan ve yaşadığı mahalledeki komşuları hem eğlenceli hem duygusal yönleri ile konu alınmıştır.

Ayrılsak Da Beraberiz

90-lar-7

İkisi de birbirinden inatçı olan Berna ve Teoman yaptıkları boşanmanın ardında evden çıkmayı kabul etmez ve oraya paravan gererek aynı evde yaşamaya devam ederler.

Çarli

90-lar-8
Efsane Türk Dizileri

Çarli dizisinde Talat Sanal’ın Amerika’daki amcası vefa ettikten sonra emanet olarak bir maymun veriyor ve bu maymunun adı Çarli. Dizide Çarlinin gelişi üzerine yaşanan olayları konu ediniyor.

Ruhsar

90-lar-9

Eşi Ruhasarın ölümü sonrası Mazhar hayata sırtını döner. Ancak hayat devam etmektedir ve Mazhar yavaş yavaş normal yaşantısına geri döner bu arada ölen eşi bir anda sadece Mazhara gözükür bir şekilde ortaya çıkar ve dizi yaşanan bu süreci konu edinir.

Gülşen Abi

90-lar-10

Gülşen Abi dizisinde, bir gazetede, Gülşen abla adlı köşeyi hazırlayan Abidin adındaki gazetecinin maceralarını konu almakta.

Eyvah Babam

90-lar-11

Eyvah Babam adlı dizide, Kızı ergenlik dönemine giren bir babanın kıskançlıklarını konu almakta.

Baskül Ailesi

90-lar-12

Baskül Ailesi dizisinde, üç çocuklu bir ailenin aşırı yemek yeme alışkanlıkları yüzünden başlarına gelenler eğlenceli bir şekilde konu edinilmiş.

Bu Haberi Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir