Amazfit Band 5 Akıllı Bileklik Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi, Temmuz ayında Mi Band 5 (küresel adıyla Mi Smart Band 5) akıllı bileklik modelini tanıttı. Bilindiği gibi Xiaomi’nin geliştirmiş olduğu akıllı bileklik ve saat modelleri Huami firması tarafından üretiliyor. Çinli akıllı giyilebilir ürün üreten Huami firması, şimdi de Mi Band 5 modeli ile aynı tasarıma sahip olan kendi modelini tanıttı. Amazfit Band 5 isimli akıllı bileklik modeli aynı şekilde piyasaya sürüldü.

Amazfit Band 5 Modelinin Özellikleri ve Fiyatı

Huami’nin yeni akıllı bileklik modeli 126×294 piksel çözünürlüğünde ve 1,1 inç boyutunda AMOLED ekran ile birlikte geliyor. Çok renkli olan bu ekran için şirket, 45’ten fazla özelleştirilebilir saat yüzü sunmaktadır. Akıllı bileklik; kalp atış hızı, uyku, adet döngüsü takibi ve stres takibi gibi çeşitli sağlık özelliklerini beraberinde getiriyor.

Xiaomi, Çin pazarında Mi Band 5 olarak satışa sunduğu modelinde kandaki oksijen seviyesini ölçmeye yarayan SpO2 sensörünü de sunuyordu. Ancak şirket, küresel pazar için Mi Smart Band 5 ismiyle piyasaya sürdüğü versiyonda bu sensörü kullanmadı. Bununla birlikte Huami, Amazfit Band 5 modelinde SpO2 sensörünü kullanıyor ve kan oksijen seviyesi ölçümüne olanak tanıyor.

Huami-Amazfit-Band-5-Akilli-Bileklik-2

Amazfit Band 5’in ayrıca mefes egzersizleri ve 11 farklı spor moduyla birlikte geldiğini belirtebiliriz. Akıllı bileklik, bununla birlikte Alexa desteğine de sahiptir. Bu sayede alarm ve zamanlayıcı ayarlamak için sesli komutlar kullanabiliyorsunuz. Bu sesli komut özelliği de Xiaomi’nin küresel pazar için sunduğu Mi Smart Band 5 modelindeki eksik özelliklerden biriydi.

Huami Amzfit Band 5’in öne çıkan özelliklerden biri de 5ATM su direncidir. Bu sayede duş alırken veya havuza girdiğiniz zaman bileğinizden çıkarmaya gerek kalmıyor. Akıllı bileklik aynı zamanda müzik ve kamera kontrolü de sağlıyor. Cihaz, tek şarjla 15 güne kadar kullanım ömrü sunabilen 125mAh kapasiteli batarya ile geliyor. Huami, Amazfit Band 5 modelini 21 Eylül’den itibaren Amazon ABD sitesinde $45 fiyat etiketi ile satışa sunacaktır.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir