Amazon Echo Buds (2. Nesil) Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Amazon, ikinci nesil Echo Buds tam kablosuz kulaklık modelini tanıttı. Şirketin yeni nesil kablosuz kulaklığı, aktif gürültü önleme özelliği ile birlikte geliyor. Bununla birlikte tasarım açısından önceki nesle göre daha küçük boyutta karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda Amazon’un yeni tam kablosuz kulaklık modelinin teknik özelliklerinden ve satış fiyatından bahsedeceğiz.

Amazon Echo Buds (2. Nesil) Teknik Özellikleri

İkinci nesil Echo Buds, önceki modele kıyasla yüzde 21 daha küçük boyuttadır. Bununla birlikte daha konforlu bir deneyim sunabilmek için daha kısa bir uca sahiptir. Ayrıca kulak içi basıncı azaltmak için geliştirilmiş bir havalandırma deliği ile birlikte geliyor. Mat bir yüzeye sahip olan kulaklık siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile satışa sunulmaktadır.

Kablosuz kulaklık, IPX4 derecesi sertifikaya sahip. Bu sayede belli seviyeye kadar su sıçramalarına karşı dayanıklılık sunabilmektedir. Bununla birlikte 2. nesil Echo Buds modelinde bas ve tiz doğruluğu vaat eden 5,7mm dinamik sürücülerin yer aldığını belirtelim. Ayrıca her iki kulaktaki kulaklık için de gelişmiş ANC için 3 adet mikrofon bulunmaktadır.

Amazon-Echo-Buds-Ikinci-Nesil-3-1024x819

Söz konusu cihazda kullanıcıların ortam gürültüsünü duymalarına yardımcı olan bir geçiş modu mevcuttur. Ayrıca Amazon, yeni kablosuz kulaklık modelinin Alexa sesli asistan ve ANC kullanırken gelişmiş deneyim için yeni bir gelişmiş yonga seti ile donatıldığını belirtmektedir. Dokunmatik kontrolleri destekleyen kulaklık ile müzikler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Sadece bununla sınırlı kalmayan kulaklık farklı kontroller için komutları da destekliyor.

Amazon-Echo-Buds-Ikinci-Nesil-1-1024x819

Dokunmatik kontrol ve üzerindeki mikrofonlar ile Alexa ile iletişim kurabiliyorsunuz. Aynı zamanda Alexa ile bir arama başalatabiliyor veya hatırlatma için alarm oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca Amazon Echo Buds modeli, Google Asistan ve Siri gibi diğer sesli asistanlar için de destek sunmaktadır.

Kulaklığın kutusunu 15 dakika şarj ederek toplamda iki saatlik bir oynatma süresi elde edebiliyorsunuz. Bununla birlikte tamamen şarj ettikten sonra ise ANC özelliği açıkken 5 saate kadar müzik çalma sunabiliyor. ANC özelliği ve eller serbest Alexa modu devre dışı bırakıldığı zaman bu pil ömrü süresi 6,5 saate kadar çıkıyor. Aynı zamanda şarj olduğunu anlayabilmeniz için kulaklıkların üzerinde bir LED ışık mevcuttur.

Amazon Echo Buds (2. Nesil) Fiyatı

Amazon’un yeni nesil tam kablosuz kulaklık modelinin fiyatı 119 dolar olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda kablosuz şarj desteğine sahip bir yükseltilmiş versiyon mevcut. Bu özel versiyonun satış fiyatı ise 140 dolar olarak belirtilmektedir. Bununla birlikte kulaklıkların 13 Mayıs’ta ABD’de satışa başlayacağını belirtelim. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise şimdilik bilinmiyor.

“Amazon Echo Buds (2. Nesil) Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir