Apex Legends Mobile Ne Zaman Çıkacak? İşte Çıkış Tarihi

Apex Legends, piyasadaki en iyi battle royale oyunlarından biri olarak lanse ediliyor. Oyuncular, oyunun yeni silah ve ilk haritanın yenilenmiş bir sürümünü getiren son sezonunun tadını çıkarırken, geliştirici oyunu yeni platformlara genişletmek için çalışıyor. Apex Legends, önümüzdeki ay Nintendo Switch’e geliyor. Peki Apex Legends Mobile oyunu ne zaman çıkacak? İşte bunun cevabı da hemen aşağıda yer alıyor.

Apex Legends’ın mobil sürümünün geliştirildiğini biliyoruz. Şimdi yeni bir rapor ortaya çıktı. Bu rapora göre oyunun mobil platformlara özel sürümü 2021’nin 3. çeyreğinde çıkış yapacak. EA, yakın tarihli bir kazanç görüşmesinde Apex Legends Mobile’ın şu anda geliştirme aşamasında olduğunu doğruladı. Şirket, mobil oyunu önümüzdeki 3 ila 4 ay içinde piyasaya sürmeyi planlıyor. Kararlı sürüm ise geliştiriciye göre önümüzdeki yıl gelecek.

Apex Legends Mobile için daha fazla ayrıntı çevrimiçi olarak paylaşıldı. Yakın tarihli bir IGN Hindistan raporu, mobil oyunun geliştirilmesinin Çin’deki Tencent tarafından yönetildiğini ortaya çıkardı. Tencent, battle royale türü yapımlarda oldukça tecrübeli ve başarılıdır. Ayrıca şirket, PUBG Mobile ve Call of Duty Mobile gibi popüler oyunlar ile oldukça yakından tanınmaktadır.

Apex-Legends-Mobil-Surum-1024x512

Apex Legends Mobile Sistem Gereksinimleri Nedir?

Rapor, geliştiricinin yanı sıra Apex Legends Mobile’ın teknik özellik gereksinimlerine de ışık tuttu. Apex Legends Mobile’ı Snapdragon 625 veya daha iyi bir işlemcili Android telefonda oynayabileceksiniz. Ayrıca iOS tarafında ise en az A11 Bionic yonga setine sahip cihazlar desteklenecektir. Bu cihazları iPhone 8 ve daha yeni modeller olarak da belirtebiliriz.

Bununla birlikte bu tür mobil oyunlar için sistem gereksinimleri, geliştirme ilerledikçe değişebilir. Apex Legends’ın Tencent tarafından geliştiriliyor olması oyuncular için oldukça iyi bir durumdur. Çünkü Çinli firma, bu tarz oyunlar konusunda gayet başarılı yapımlara sahip. EA’in hızlı ve aksiyon dolu battle royale oyununun mobil sürümünün de yine başarılı olacağını düşünüyoruz.

“Apex Legends Mobile Ne Zaman Çıkacak? İşte Çıkış Tarihi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir