Artık Steam’deki Oyunları Telefondan Oynayabileceksiniz

Steam’deki oyunları bundan böyle telefonunuzda oynayabileceksiniz. Valve steam için 2 yeni uygulama duyurdu. Bu uygulamalardan birincisi Steam Link, ikincisi ise Steam Video. Steam link ismi size yabancı gelmeyebilir. Önceden Steam Link adını verdiği bir cihaz vasıtasıyla bilgisayarınızın gücünü kullanarak, oyunlarınızı evinizin herhangi bir yerinde olan televizyona aktararak oynamanızı sağlıyordu. Aynı mantıkla şimdi oyunlarınızı telefondan açacak duruma gelecek.

steam-link-2

21 Mayıs haftasında çıkması planlanan uygulama ile birlikte iOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar üzerinden Steam oyunlarınızı akıllı telefonunuz aracılığı ile oynama imkanına sahip olacaksınız. Gereksinim olarak ise oyunları kaldıran bir bilgisayarın evinizde bulunması ve bilgisayarınızı 5 GHz destekli bir Wi-Fi ağına veya Ethernet kablosu aracılığı ile modeminize kablolu bağlanması gerekmektedir. Desteklenen kontrol cihazları ise Steam Controller ve MFI‘dır.

SteamControll

Valve’ın duyurduğu ikinci uygulama ise, bizim ülkemize en azından şimdilik hitap etmeyen Steam Video uygulaması. Bu uygulamayla kullanıcılar Steam’de yer alan yüzlerce film ve TV şovlarını mobil cihazları üzerinden izleyebilecekler. Ayrıca hem çevrimdışı hem de çevrimiçi moda sahip olacak.

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

2 Responses

  1. colaker64 dedi ki:

    Çok güzel bir haber bu

  2. MuhammedTalhaK dedi ki:

    Aynen güzel haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir