Başkent Ankara’ya Dev Bir Bilim Merkezi Kuruluyor

Altındağ Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) millet bahçesi yapımının devam ettirildiği alana dev bir bilim merkezi yapılacak. Bakan Asım Balcı yürütülen bu proje ile ilgili, “Çocuklarımız ve gençlerimiz bilim, teknoloji ve uzay alanında deneyimler kazanacak” ifadelerini kullandı.

bilim-2
Social business communication background

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, Başkent Ankara’ya dev bir bilim merkezi kazandırmak için çalışmaları başlattıklarını açıkladı. Atatürk Kültür Merkezi’nin konumlandığı ve bir taraftanda millet bahçesinin çalışmalarının devam ettiği alana yapılması planlanan bu dev bilim merkezi hakkında Başkan Balcı, “Bu bilim merkezi ülkemizin geleceği olan çocuklar ve gençler için anlamlı bir yatırım olacak. Geleceğin bilim adamları inanıyoruz ki buradan yetişecek” diye konuştu. 2023 yılında tamamlanması planlanan bu projeyle çocukları ve gençlerin bilim, teknoloji ve uzay alanında deneyimler edineceğini belirten Balcı şu ifadeleri kullandı:

bilim

“Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı’mız Sayın Mustafa Varank’ın geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği bilim merkezi ile ilgili çalışmalara başladık. Ankara’ya büyük bir bilim merkezi kazandırmak istiyoruz. Ankara’nın bu konuda büyük bir eksikliği var. Bu açığı da kapatmış olacağız inşallah. Yeri Atatürk Kültür Merkezi’nin de yer aldığı bölgede olacak. Biliyorsunuz ayrıca bu alanda millet bahçesi yapılıyor. Bu alanın içerisinde mi olur kenarında mı olur, arkadaşlarımız bunun fizibilitesini yapıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mız, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’mız ile birlikte çalışıyoruz.”

“Bu konuda TÜBİTAK da projenin özellikle bilimsel boyutuna katkıda bulunacak. Ankara’ya değer katacak olan bu projemizle çocuklarımız ve gençlerimiz bilim, teknoloji ve uzay alanında deneyimler kazanacak. Atölyelerde kendilerini geliştirme imkânı bulacak. Bu bilim merkezi ülkemizin geleceği olan çocuklar ve gençler için anlamlı bir yatırım olacak. Geleceğin bilim insanları inanıyoruz ki buradan yetişecek. Bilim merkezimizi cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’e yetiştirmeyi hedefliyoruz. Ankara’daki binlerce çocuk ve gence hitap edecek olan bilim merkezimiz kentimizin marka değerine de katkı sunacak. Ben bu projeye büyük destek veren sayın bakanlarımıza şimdiden tüm Ankaralı hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.”

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir