Bu Hiper Gerçekçi Oyun Motoruyla Grafikler Gerçek Hayat Gibi Görünüyor

Motorlarıyla oyun dünyasındaki çitayı arşa çıkaran Epic Games, yeni motorunun “film CG ve gerçek hayatla eşit oranda fotogerçekçiliği başarabileceğini” iddia ediyor. Şirket, “Bu yeni nesildeki hedeflerimizden biri, film CG ve gerçek hayatla eşit olarak fotogerçekçiliğe ulaşmaktır. Ve son derece verimli araçlar ve içerik kütüphaneleri aracılığıyla her boyuttaki geliştirici ekibinin pratik erişimine açmaktır.” diyor.

“Fortnite” ın arkasındaki şirket yazılım geliştiricisi Epic Games, popüler oyun motorunun yeni nesli olan Unreal Engine 5’e ilk bakışını yayınladı. Ve gerçekten muhteşem görünüyor.

Epic Games‘in gösterişli yeni demosu “Nanite’ın Ülkesinde Lümen” (Lumen in the Land of Nanite) PlayStation 5’te gerçek zamanlı olarak çalışıyor. Olağanüstü etkileyici görünüyor. Şirket, “film CG ve gerçek hayatla eşit oranda fotogerçekçiliğe ulaşabileceğini” iddia ediyor. Kendi açıklaması ise şu şekilde : Bu yeni nesildeki hedeflerimizden biri, film CG ve gerçek hayatla eşit olarak fotogerçekçiliğe ulaşmak. Ve son derece verimli araçlar ve içerik kütüphaneleri aracılığıyla her boyuttaki geliştirici ekibinin pratik erişimine açmaktır.

Yeni “Epic Games” Oyun Motorunun Demosu

Demo, yeni nesil konsolların – uzun zamandır beklenen PlayStation 5 ve Xbox One Series X’in sunabileceği sadakatin göz alıcı bir görünümünü sunuyor.

Ayrıca belirtmeliyiz Epic Games, resmi bir blog yayınında iki yeni teknolojiyi vurguladı.

Öncelikle, “Nanit sanallaştırılmış mikropogon geometrisi” sanatçılara doğrudan “Gerçek dışı Motor’a aktarılabilen“ yüz milyonlarca veya milyarlarca çokgen içeren ”sanat yaratma yeteneği verir.

İkincisi, “Lümen” geliştiricilere “sahne ve ışık değişikliklerine hemen tepki veren tamamen dinamik bir küresel aydınlatma çözümü” sunuyor. Bu, tek tek ışık ışınlarının yüzeylerden birçok kez sıçrayabileceği ve “kilometre, milimetre arasında değişen ölçeklerde büyük, ayrıntılı ortamlarda dolaylı aynasal yansımalar oluşturabileceği” anlamına gelir.

Tabii ki, gösterişli yeni bir demo tarafından kolayca alınabilir. 2016’da, Unreal Engine 4’ün şimdi etkileyici görünen bir demosuyla büyülendik.

Yine de, bu son sürüm, ilk gösterimde oldukça görkemli duruyor. Bu yeni oyun motoru, gerçeklikten neredeyse ayırt edilemeyen oyunlara giden yolda bir adım olacak.

Yeni motorun önizlemesi 2021’in başlarında sunulacak ve hem yeni nesil hem de mevcut nesil konsolların yanı sıra PC, Mac, iOS ve Android’i destekleyecek.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir