Call of Duty: Mobile, 2 Ayda 170 Milyon İndirmeyi Geçti

Call of Duty: Mobile, Android ve iOS’ta en popüler oyunlardan biri haline geldi. Son zamanlarda yayınlanan bir raporda, ilk iki ayında 172 milyondan fazla kez indirildiğini ve yaklaşık 87 milyon dolar kazandığını gösteriyor. Analitik firması, efsane oyunun kasım ayında yaklaşık 21 milyon kez tekil indirildiğini belirtiyor.

Rapora göre, oyun ABD’de yaklaşık 28,5 milyon indirme ve aynı zamanda dünya genelinde de tüm indirmelerin %16,6’sını gördü. Hindistan, 17.5 milyon indirme ve %10.2 ile ikinci sırada, Brezilya ise 12 milyon indirme ve %7 ile üçüncü oldu. Beklediğiniz gibi, Google Play 89 milyon (yüzde 52) indirmeyi gerçekleştirirken, iOS sürümü kalan 83 milyonu oluşturdu.

GDC 2019 açılış konuşmasını yılın başlarında açıkladıktan sonra, Activision nihayet süper popüler FPS oyunu Call of Duty’yi Android ve iOS’a Eylül ayı sonlarında getirdi. “Call of Duty: Mobile” olarak adlandırılan ücretsiz oyun Tencent’in Timi stüdyosu tarafından geliştirildi. Ayrıca Black Ops ve Modern Warfare serileri de dahil olmak üzere CoD evreninin her yerinden haritalar, modlar, silahlar ve karakterler içeriyor.

Battle Royale türünün parçası olan oyun, mobil cihazlar için tasarlanan haritada size 100 kişi arasında mücadele ederek hayatta kalmanızı gerektiriyor. Oyuncular, ATV, helikopter ve taktik bot gibi araçlarla karada, denizde ve havada savaşabilir ve harita boyunca yayılmış teçhizatı ve silahları bulup donatabilir.

Call of Duty: Mobile oyununu Android cihazlar için Play Store’dan ve iOS cihazlar için App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kaynak: 
https://beebom.com/call-of-duty-mobile-crosses-170-million-downloads/

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir