Düşük Fiyatlı Yeni iPhone’un Adı Hakkında Yeni İddia: iPhone Xr

Apple’ın 12 Eylül’deki ‘Gather Round’ etkinliğinden neler beklendiğini açıklayan Bloomberg, Apple’ın iPhone XS olarak 5,8 inç iPhone X halefini adlandırdığını iddia ediyor. Daha büyük olan 6.5 inçlik OLED iPhone, “iPhone Xs Max” olarak biliniyor.

Birden çok rapor, Apple’ın 5.8 inç iPhone’u iPhone Xs olarak adlandırdığını göstermesine rağmen, 6,5 inçlik varyantın adı henüz belirsizdir. Cihazın iPhone Xs Max veya iPhone Xs Plus olarak adlandırılan çelişkili raporları vardır. İlginç bir şekilde, 6.1 inçlik LCD iPhone için, Apple’ın “iPhone Xr” olarak adlandırdığı iddia ediliyor. Bu da, cihazın “iPhone Xc” veya “iPhone 9” olarak adlandırılacağını belirten önceki bir raporla çelişiyor.

iphone-xr-2

Kaynaklara atıfta bulunan rapor, Apple’ın duyurduktan hemen sonra tüm üç yeni iPhone’u satışa sunarken, 6.1 inç LCD iPhone’un LCD ekranı ile küçük üretim sorunları nedeniyle başlangıçta bazı tedarik sorunları yaşayacağından bahsediyor.

Yine de, Apple, konuya aşina olan kişilere göre, LCD ekran için arka lambalara uyan küçük komplikasyonlar nedeniyle yeni düşük maliyetli model ile bazı sıkıntılarla karşı karşıya kalmıştır. Düşük maliyetli cihazın başlangıçta sınırlı miktarlarda sevk edileceği anlamına gelebilir.

LCD iPhone, Apple’ın Çin, Hindistan ve dünyanın diğer fiyat duyarlı bölümlerindeki diğer premium orta sınıf Android akıllı telefonlarla rekabet etmesini sağlayacak. iPhone Xs ile aynı alana girecek olsa da, daha düşük fiyat etiketine ulaşmak için bazı alanlarda kesintiye uğrayacak.

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir