EarBuds, Bir Sonraki Büyük Sosyal Ağ Platformu Olabilir

EarBuds, arkadaşlarınızla aynı anda müzik ve canlı etkinliklerin sesli parçalarını dinlemenizi sağlayan bir mobil uygulamadır. EarBuds uygulaması, herkesin anlarını gerçek zamanlı olarak yalnızca sesle paylaşmasına izin vermek için tasarlanmıştır. Ayrıca temelde herkesle birlikte anlık olarak dinleyebilirsiniz. Bununla birlikte bu konseptin çalışmasını sağlayan ise kurulumun basitliğidir.

EarBuds, kullanıcıları birbirine bağlamak için çeşitli yol ve yöntemlerle çalışan bir sosyal ağdır. İçerik oluşturucuların kullanıcılarla bağlantı kurmasının birincil yolu müziktir. Kullanıcılar ilgi alanlarına göz atabilirler ve trend olan müzik küratörlerini bulabilirler. Aynı zamanda küratörleri takip edebilirler, kaydedilen anları keşfedebilirler ve küratörler canlı yayına girdiğinde bildirim alabilirler.

Her akış, canlı ses, diğer sosyal ağlarla paylaşmak için paylaşım araçları ve bir sohbet sistemi içerir. Küratörler tarafından çalınan müziklere dokunulabilir ve bir kullanıcı kitaplığına kaydedilebilirsiniz. Bunun yanı sıra bir çalma listesine de bu müziği ekleyebilirsiniz. Müzik, Spotify ve Apple Music bağlantılarıyla kullanıcılara sunuluyor. Kullanıcılar ayrıca EarBuds canlı yayın sistemi aracılığıyla sesleri kaydedebiliyor ve canlı ses çalabiliyor.

earbuds-music-mobil-uygulama-1024x640

Bununla birlikte uygulama şu anda yalnızca iOS platformunda mevcuttur. Uygulama Android’e geldiğinde ise YouTube Music ile entegre bir şekilde çalışıp çalışmayacağı henüz belli değildir. EarBuds’ta küratör olmak istiyorsanız, süreç nispeten basittir. Görünüşe göre küratör, “tanıtım araçları” ve “marka sponsorlukları” tarafından sunulanlar, tüm sistemin çalışmasını ve kâr elde etmesini sağlayan şeydir.

EarBuds, Instagram ve Twitter gibi büyük sosyal ağların aksine söz konusu sponsorluklar için bir sistem kurmuş gibi görünüyor. EarBuds, TechStars tarafından geliştirildi ve şu anda App Store üzerinden iOS cihazları için mevcut. Android cihazlar için şu anda hazırlanmakta olan bir bekleme listesi var. Söz konusu bekleme listesini şimdi görmek için uygulamanın internet sitesine göz atabilirsiniz.

“EarBuds, Bir Sonraki Büyük Sosyal Ağ Platformu Olabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir