Facebook, Instagram ve Messenger Sohbetlerini Tek Bir Yerde Birleştiriyor

Facebook bir süredir WhatsApp, Instagram ve Messenger sohbetlerini tek bir uygulamada birleştirmeyi planlıyordu. Şimdi şirket bunu gerçekleştirmek için ilk adımları attı. Bu Cuma gecesi Instagram, sohbet özelliğini Facebook Messenger ile birleştiren bir seçenek sunacak şekilde güncellendi.

Instagram kullanıcıları artık sohbetlerini ve özelliklerini Messenger’dan Instagram’a getiren Facebook Messenger ile hesaplarına katılmaları konusunda bilgilendiriliyor. İki uygulamanın simgelerini gösteren mesaj “Instagram’da mesajlaşmanın yeni bir yolu var” diyor.

Her iki hizmetin sohbetlerini birleştirmenin yanı sıra güncelleme, renkli sohbetler, herhangi bir emoji ile tepkiler ve tek tek mesajları yanıtlamak için hızlıca kaydırmak gibi daha önce Facebook Messenger’da mevcut olan bazı seçenekleri de ekler.

teknobuk-instagram-facebook-messenger-birlesti-sf-ici-1-1024x576

Instagram, Facebook Messenger ile birleşmenin şimdilik isteğe bağlı olduğunu ve kullanıcıların bunu reddedebileceğini söylüyor. Ancak, The Verge’in de belirttiği gibi, Instagram, – hesabınızdaki güncellemeyi kabul etseniz bile henüz Messenger sohbetlerini sunmamaktadır – Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde etkinleştirilecektir.

Her şey yolunda giderse, bir sonraki adım iki hizmeti WhatsApp ile birleştirmektir. Geçen yıl bir rapor, popüler mesajlaşma uygulamasının diğer uygulamalarla birleştirilmesinden etkilenebilecek güçlü şifrelemeye sahip olduğu için WhatsApp çalışanlarının bu entegrasyon konusunda endişelendiklerini ortaya çıkardı.

Facebook 2019’dan Beridir WhatsApp’ı da Dahil Etmek İçin Planlamalar Yapıyordu

Bu konu hakkında ilk rapor yayınlandığında Mark Zuckerberg’in WhatsApp çalışanları ile toplantı yaptığı ortaya çıkmıştı. Toplantıdaki sorulara belirsiz ve ucu açık bir şekilde cevap veren Zuckerberg’in planları yüzünden birkaç WhatsApp çalışanının işinden ayrıldığını, bazılarının ise ayrılmayı düşündükleri ifade edilmişti. Ayrıca raporda WhatsApp çalışanlarının oldukça rahatsız olmasının ana sebebinin güçlü şifreleme ve gizlilik ilkesinin ihlal edilebilme ihtimalinden endişe etmeleriydi.

Bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Tüm Facebook uygulamalarının tek bir hizmet olarak çalışmasını mı yoksa ayrı kalmasını mı tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlarda fikrinizi bize bildirebilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir