Facebook, Yeni Arayüzünü Tüm Kullanıcılarına Sunmaya Başladı

Facebook, yıllar içince birçok kez masaüstü site tasarımını değiştirdi. Yeni arayüz değişiklikleri ile günün standartlarına daha iyi bir uyum sağlamaya ve hız konusunda kullanıcıları daha da mutlu etmeye çalıştılar. Ancak Facebook, yakın zamanda şimdiye kadarki en büyük arayüz güncellemesini duyurdu. Şirket yeni arayüzünü bugün itibariyle tüm kullanıcıların kullanımına sunmaya başlamış durumda.

Facebook, arayüzünü daha sade ve minimal bir tarza göre değiştirdi. Bu yeni kullanıcı arayüzü Twitter’a olan benzerliği ile dikkatleri çekiyor. Özellikle simge tasarımları, baloncuklu UI öğeleri ve gezinti çubuğu Twitter’a büyük oranda benziyor.

Ancak tüm bu arayüz iyileştirmelerine rağmen bazı insanlar şüphesiz eski Facebook arayüzünün daha güzel göründüğünü iddia edeceklerdir. Facebook ise yeni arayüzü ile birlikte kullanıcı deneyimini eskisine göre çok daha iyi bir konuma getirdiklerini belirtiyor. Bazı kişiler için bu yeni tasarıma alışmak kolay olmasa da zamanla benimseyecek ve beğeneceklerdir.

Facebook-Yeni-Arayüz-2-1024x576

Yeni tasarım ile birlikte güncellenen yeni gezinme çubuğunda ise Facebook’un oyun, market, gruplar ve izleme sayfası yer almaktadır. Tüm bu kısayolların yanı sıra takip ettiğiniz kişi ve sayfaların özet akışına erişmenizi sağlayan ana sayfa düğmesi de yine bu menü çubuğunda öne çıkmaktadır.

Facebook tarafından yapılan açıklamaya göre yeni tasarım, site içinde sayfaların yükleme sürelerini hızlandıracak ve öncekine göre oldukça stabil ve hızlı bir deneyim sunacak. Bu hız farklı muhtemelen güçlü bilgisayar ve hızlı internet kullanan kişiler için anlaşılmayacak olsa da düşük internet bağlantısına sahip kişiler için oldukça avantaj sağlayacaktır.

Facebook, Yeni Arayüzünü Karanlık Mod İle Birlikte Sunuyor

Yeni arayüz ile birlikte bir de karanlık tema seçeneği sunulmaktadır. Bu sayede uzun süre ekrana baktığınızda gözünüzün daha az yorulmasını sağlayacaktır. Elbette bu bir tercih meselesidir ve karanlık modu istediğiniz gibi aktifleştirebilirsiniz.

Facebook, yeni tasarımını tüm masaüstü kullanıcılarına sunmaya başladı. Güncelleme kademeli olarak sunulduğu için henüz size gelmemiş olabilir. Bunun için biraz daha beklemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda belli bir süre boyunca eski tasarıma dönebileceğiniz bir seçenek de ayarlarda sizlere sunulmuş olacak.

“Facebook, Yeni Arayüzünü Tüm Kullanıcılarına Sunmaya Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir