Fall Guys Mobile Ne Zaman Yayınlanacak? İşte Tüm Detaylar

Son zamanların en popüler oyunu olarak belirtebileceğimiz Fall Guys‘ın mobil versiyonu ile ilgili tüm detayları bu haberimizde sizlere aktaracağız. Fall Guys Mobile, ne zaman yayınlanacak? Fall Guys Mobile nedir? Fall Guys Mobile ücretsiz mi olacak? gibi soruların cevabı bu yazımızda olacak.

Öncelikle henüz App Store veya Google Play Store üzerinde Fall Guys’ın herhangi bir resmi mobil sürümü mevcut değil. Ancak birkaç ay içerisinde yalnızca Çin’de bu oyunun bir mobil sürümünün yayınlanması planlanıyor. Bu, oyunun sadece Çin ile sınırlı olacağı anlamına gelmiyor ancak yakın zamanda Avrupa ve diğer bölgeler için yayınlanmayacak gibi duruyor.

Fall Guys, o kadar büyük bir başarıya imza attı ki, geliştirici Mediatonic ve yayıncı Devolver Digital firmaları, gidişat iyiyken oyundan olabildiğince çok para kazanmak isteyecektir. Steam üzerinde 7 milyondan fazla satan oyun, PlayStation’da ise tüm zamanların en çok indirilen PS Plus oyunu olma başarısı gösterdi. Gidişat bu kadar iyi giderken bu oyunun bir mobil sürümünü de piyasaya sürmek gayet doğal olacaktır.

Fall Guys Mobile Nedir?

Fall Guys Mobile henüz yayınlanmış veya tanıtılmış bir oyun değil ancak oyunun yakında sadece Çin’e özel olarak yayınlanacağını söyleyebiliriz. Oyun sektöründe tanınan bir analistin açıkladığına göre Bilibili adlı Çinli bir oyun ve eğlence şirketi, Fall Guys: Ultimate Knockout ismi ile bu oyunun mobil versiyonunu yayınlama haklarını elde etti.

Fall-Guys-Oyun-2-1024x581

Mobil sürüm, muhtemelen Fall Guys’ın konsol ve PC sürümünden biraz daha farklı görünecektir. Ancak güvercin gibi giyinmiş fasulye benzeri bir karakter olarak oynanan oyunun temel formülü bu sürümde de olmaya devam edecektir. Fall Guys: Ultimate Knockout’un önemli bir parçası elbette çevrimiçi oyuncular ile oynanan oyun olacak. Ancak mobil sürümde mevcut versiyonlarındaki gibi 60 kişilik bir oyun yerine daha az kapasiteli oyun modları görebiliriz.

Fall Guys Mobile Sürümü Ne Zaman Yayınlanacak?

Bir kaynağa göre oyun Fall Guys: Ultimate Knockout yerine Jelly Bean: Ultimate Knockout olarak da adlandırılabilir. Fall Guys’ın PC ve PS4 sürümleri ilk olarak 4 Ağustos 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. Ancak mobil sürümünün ne kadar süredir geliştirme aşamasında olduğunu bilmiyoruz. Bilibili firması sadece oyun haklarını güvence altına aldığından dolayı oyunun bu yıl içerisinde Çin’de piyasaya sürülmesi şaşırtıcı olabilir. Ancak Avrupa’da Fall Guys Mobile’ın 2021 yılı içerisinde yayınlanmasını bekliyoruz.

Fall Guys: Ultimate Knockout Nedir?

Kısaca Fall Guys olarak bilinen ama tam adı Fall Guys: Ultimate Knockout olan oyunun ne olduğundan bahsedelim biraz da. Bu oyun sizinle birlikte toplam 60 oyuncunun çeşitli parkurları başarıyla tamamlayarak en sonra kalmaya çalıştığı bir oyundur. Oyun içerisinde zorlu engellere sahip parkurlardan geçmeniz ve takım tabanlı mini oyunlarda kazanan takım içerisinde olmanız gerekiyor.

Fall-Guys-Oyun-3-1024x384

Oyuncular, fasulyeye benzeyen karakterleri istedikleri gibi giyindirebiliyor. Ancak bunu yapabilmeleri için öncelikle çeşitli kostüm kombinasyonlarının kilidini açmaları gerekiyor. Fall Guys, Ekim ayı itibariyle Sezon 2 güncellemesinin bir parçası olarak Orta Çağ temalı içeriklere sahip olacak. Her sezon farklı bir tema ile oyun güncellenecek.

Fall Guys Mobile Ücretli Mi Olacak?

Fall Guys: Ultimate Knockout oyunu, Steam üzerinde 38,00 TL gibi bir fiyattan satılırken PlayStation 4’te ise 89,00 TL fiyat etiketine sahip. Ancak PS Plus aboneleri PS4’te bu oyunu ekstra ücret ödemeden de oynayabiliyor. İlerleyen süreçte yayınlanacak Fall Guys Mobile oyunun ise uygulama içi satın alınabilir içerikler ile birlikte ücretsiz olarak piyasaya sürülmesini bekliyoruz.

“Fall Guys Mobile Ne Zaman Yayınlanacak? İşte Tüm Detaylar” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir