Google Mesajlar, Play Store’da 1 Milyar İndirmeyi Geçti

Google Mesajlar uygulaması, Play Store üzerinde 1 milyar indirmeyi geçme başarısını elde etmiş durumda. Amerikalı teknoloji devi Google; YouTube, Arama, Gmail, Haritalar, Chrome ve Drive gibi uygulamalarda bu başarıyı çok daha önceden elde etmişti. Ancak Google Mesajlar uygulamasını bu uygulamalardan ayıran önemli bir detay var. Sıraladığımız uygulamalar Android telefonlarda Google Hizmetleri ile birlikte ön yüklü olarak gelirken Google Mesajlar, ön yüklü olarak gönderilmiyor.

Google’ın mesaj uygulaması şu anda Android ekosistemindeki en iyi mesajlaşma uygulaması olarak belirtiliyor. Google, kullanıcı deneyimini en iyi şekilde yaşatmak için birçok özelliği bu uygulama ile sunuyor. Şirket, geçen yıl uygulamaya RCS mesajlaşma desteği sundu ve bu sayede kullanıcılara daha güvenli bir mesajlaşma deneyimi sunmayı hedefledi.

google-mesajlar-indirme-sayısı

Bu güvenlik özelliklerinden biri olan “Doğrulanmış SMS” isimli özellik, kullanıcıların mesaj gönderen işletmenin gerçek kimliğini doğrulamasına yardımcı olmaktadır. Bu sistem, istenmeyen ve potansiyel olarak güvenli olmayan mesajlardan koruyan gerçek zamanlı spam algılama algoritmasına da sahiptir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Google’ın mesajlar uygulaması cihazlarda normalde ön yüklü olarak gönderilmiyor. Ancak Xiaomi, Avrupa Birliği ve Rusya’daki gizlilik düzenlemelerine uyabilmek amacıyla bazı akıllı telefonlarında bu uygulamayı ön yüklü olarak göndermeye başladı.

Bunun yanında Google’ın Pixel markasıyla sunduğu kendi cihazlarında da Mesajlar uygulaması önceden yüklenmiş şekilde geliyor. Eğer siz de bu uygulamaya geçiş yapmak istiyorsanız burada bağlantı üzerinden uygulamayı Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

“Google Mesajlar, Play Store’da 1 Milyar İndirmeyi Geçti” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bu Haberi Paylaş

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir